اخبار کوتاه

تأکیدمدیرکل زندانهای استان قزوین بر:نقش مؤثر رؤسای اندرزگاهها در کاهش جمعیت کیفری زندانها

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر نقش مؤثر رؤسای اندرزگاهها در کاهش جمعیت کیفری زندانها برای رسیدن به وضع مطلوب تأکیدکرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حمیدرضافراست طلب در جلسه رؤسای اندرزگاههای زندان مرکزی اظهارداشت:رؤسای اندرزگاهها مهم‌ترین عامل برای ساماندهي و كاهش جمعيت كيفري در زندانها بوده و روند حرکت از وضع موجود به سوی وضعیت مطلوب را هدایت می‌کنند.

وی افزود:رؤسای اندرزگاهها می بایست نقش‌های متفاوتی را در زندان ایفا ‌کنند که بر حسب شرایط هر زندان و بند ، نقش‌هامتغیر بوده و شناسایی این نقش‌ها در بهبود عملکردآنها تاثیر بسزایی دارد.

فراست طلب نقش رؤسای اندرزگاهها را در مدیریت زندان بسیار حائز اهمیت برشمرد وبیان داشت: اطلاعات ناکافی ویا تحلیل نادرست از وضعیت موجود ،در ایفای نقش وعملکرد این گروه از کارکنان خلل وارد ساخته و بعضا تنشها و آسیبهای غیر قابل جبرانی در زندان بوجود می آورند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین یکی از مهم ترین و کاربردی ترین رسته های شغلی  زندان را تصدی مسؤلیت مهم اندرزگاهها برشمرد و گفت:این جایگاه در راستای عینیّت بخشیدن به تغییر و اصلاح امور قضایی ازجمله پیگیری برای اجرای هرچه مؤثرتر قانون مجازات اسلامی ‌در زمینه حبس‌زدایی و استفاده از تأسیسات حقوقی مفید از قبیل تعویق صدور حکم،تخفیف و معافیت مجازات، نظام نیمه‌آزادی و مجازات‌های جایگزین حبس و سایر اقدامات تأمینی و تربیتی ایجاد شده و رؤسای محترم اندرزگاههای زندان مرکزی باید به خوبی با بهره گیری از تخصص وتجارب ارزشمند خود اهداف ومأموریتهای سازمانی را تحقق بخشند.

وی خطاب به همکاران متذکرشد:با احساس مسؤلیت کردن ، قدردان جایگاه خود باشند و با برنامه ای مشخص و مدون و اشراف کامل به وضع موجود وآنالیز درست آن، نقاط ضعف و قوت حوزه خود را احصا نموده وباخلاقیّت،برنامه محوری و  مدیریت علمی ، همه تلاش خود را برای رسیدن به وضع مطلوب تربکار بندند.

فراست طلب خاطرنشان کرد:همه پیشرفتها در حوزه زندانبانی،مرهون تخصص و معجزه برنامه ریزی است.متأسفانه هرجا مدیریت غیر حرفه ای و غیر علمی در امور حاکم شده ، آسیب هایی همچون عقب ماندگی و تنشهای شغلی حاصل گردیده است.

مدیرکل زندانهای استان قزوین درپایان تأکیدکرد: رؤسای اندرزگاهها علاوه بر مدیریت اثربخش درحوزه خود می‌بایست از تمامی ظرفیت های تأسیسات جدید حقوقی  برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان که ازمنظر سازمانی مهمترین برنامه می باشد،بکار بندند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*