اخبار کوتاه

تأسیس پایگاه سلامت زندان مرکزی قزوین گامی بزرگ در ارتقاء سطح بهداشت و درمان زندانیان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تأسیس پایگاه سلامت  زندان مرکزی قزوین،گامی بزرگ در ارتقاء سطح بهداشت و درمان زندانیان خواهدبود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و هیأت همراه،بمنظور انعقاد تفاهم همکاری در خصوص تأسیس پایگاه سلامت، از واحد بهداشت و درمان زندان مرکزی بازدید بعمل آورد.

 معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای استان دراین دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه وگرامیداشت هفته سلامت اظهار داشت:خدمات بهداشت ودرمان در زندانهای استان بصورت شبانه روزی توسط حوزه بهداشت وخدمات درمانی به زندانیان ارائه می گردد.

وی به تشکیل گروههای اجتماع درمان مدار در زندانهای استان اشاره کرد و اذعان داشت:نزدیک به یک دهه از تشکیل اجتماعات درمان مدار در زندانهای استان
می گذرد.کلیه زندانیان جدید ورود در این تشکیلات عضو می شوند و هر روز در کلاسهایی که زیر نظر کارشناسان مجرب زندان اداره می شود رفتارهای صحیح را آموخته و این امر به مرور زمان منجر به اصلاح رفتار در آنها می شود.

   معاون سلامت،اصلاح و تربیت زندانهای استان در ادامه به خدمات مرکز مراقبت بعد از خروج اشاره کرد و ابراز داشت:زندانیان پس از آزادی نیز به حال خود رها نمی شوند و مرکز مراقبت بعد از خروج که دارای دوشعبه که یکی از آنها در مجاورت زندان مرکزی و دیگری در سطح شهر می باشد خدمات مورد نیاز را به زندانیان آزاد شده و خانواده هایشان،در خصوص تسهیل امور مرتبط با اشتغال، خدمات مشاوره ای و همچنین معتادین که روند درمان اعتیاد آنها به پایان نرسیده ولی بعلت اتمام دوره محکومیت از زندان آزاد شده اند،خدمات ارائه می دهد .

در ادامه مدیرزندان مرکزی گفت: شیوع بیماری های واگیردار در زندان به علت تراکم جمعیت با سرعت بیشتری انتشار می یابد. لذا رسیدگی به امور بهداشتی و درمانی در محیط زندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تلاش خواهیم کرد تا تمامی برنامه های  پیشگیرانه ودرمانی به نحو مطلوب در زندان اجرا گردد.

وی پذیرش زندانیان جدید ورود در زندان مرکزی را منطبق با دستورالعمل  سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور دانست و خاطر نشان کرد : متهمین و محکومین به محض ورود به زندان در محلی تحت عنوان مرکز توسعه سلامت نگهداری شده و توسط پزشکان و کارشناسان زندان از لحاظ رفتاری ، بهداشتی و درمانی  معاینه می شوند و این روند در پرونده ای جهت رسیدگی بهتر به آنان در طول مدت حبس ثبت می شود .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز ابراز داشت:تمام تلاش سیستم بهداشتی استان بهبود وضعیت عمومی جامعه است و مجموعه زندان نیز از این مهم مستثنی نیست .

دکتر نجاری اذعان داشت:راه اندازی پایگاه سلامت در زندان مرکزی در بهبود سطح سلامت زندانیان تأثیری چشمگیر خواهد داشت و از لحاظ بهداشت خانواده، بهداشت حرفه ای،مامایی و علوم پزشکی خدمات کامل و جامع تری به مجموعه زندان خواهد رسید .

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های بی وقفه و شبانه روزی زندان مرکزی در خدمات رسانی به زندانیان افزود : وظیفه ما ارائه خدمات به همه اقشار جامعه است و در جهت بهبود کیفیت بهداشت و سلامت زندانیان تلاش خودمان را انجام خواهیم داد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*