اخبار کوتاه

بمناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه: رئیس کل دادگستری استان قزوین از زندان مرکزی بازدید نمود

به مناسبت  گرامیداشت هفته قوه قضائیه رئیس کل دادگستری ، دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین و جمعی از قضات از زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت قزوین بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب استان به همراه مسؤلین قضایی شهرستانها و جمعی از قضات عصر روز گذشته  با حضور در زندان مرکزی قزوین ضمن دیدار و گفتگو با زندانیان برای حل مشکلات آنها قول مساعدت دادند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بمنظور کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان،مسؤلین قضایی و قضات شعب دادگاههای استان بصورت مستمربا زندانیان دیدار چهره به چهره داشته و در هفته قوه قضائیه نیز این برنامه  باجدیت بیشتری اجرا می گردد.

جمال انصاری بابیان اینکه حضور قضات در زندانها در حبس زدایی زندانیان مؤثراست تصریح کرد:قضات در بازدید از زندانها ،از نزدیك در جریان مشكلات قضایی و وضعیت زندانیان قرار گرفته وقطعا مدت زمان رسیدگی به پرونده قضایی آنها نیز کاهش می یابد.

وی به برنامه ها واقدامات فرهنگی وتربیتی زندانهای استان اشاره کرد و افزود:نقش اثرگذار فعالیتهای فرهنگی زندان برکسی پوشیده نیست و بحمدالله اقدامات تربیتی مشاهده شده ، برنامه محور بوده ویقینا شخصیت و رفتار زندانیان پس ازآزادی با قبل از ورودآنها به زندان متفاوت خواهد بود.

همچنین درجریان این بازدید مدیرکل  زندانهای استان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زندان مرکزی اظهارداشت:بیش از۶۰ برنامه  در حوزه های مختلف زندانها مورد توجه قرار گرفته تا بتوانیم زمینه بازآموزی و مهارت افزایی و بازگشت سالم مددجو به جامعه را فراهم آوریم.

وی بیان کرد: یکی از رویکردهای ارتقاء نظام زندانبانی ،توسعه امور فرهنگی وتربیتی است و به همین منظور برنامه های متنوع آموزشی، قرآنی، دینی، هنری و ورزشی  در زندان پیش بینی شده که اجرای آنها نقش مهمی در تامین سلامت جسمی و روحی مددجویان داشته است.

رئیس کل  دادگستری و مدیرکل زندانهای استان قزوین همچنین ازکانون اصلاح وتربیت بازدید واز نزدیک  بامددجویان این مرکز دیدار وگفتگو نمودند.

انصاری در پایان بازدید خود ، برای تسریع در رسیدگی به مشکلات قضایی اطفال ونوجوانان بزهکار دستورات  لازم را صادر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*