اخبار کوتاه

برگزاری ۴۵۴ ساعت آموزش فنی و حرفه ای در زندان بوئین زهرا

رییس زندان شهرستان بوئین زهرا از برگزاری ۴۵۴ ساعت آموزش فنی و حرفه ای در این زندان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد حسین کیامنی با اشاره به اهمیت برگزاری کلاسهای آموزشی متنوع و کارآمدبرای مددجویان اظهار داشت: با همکاری و مساعدت اداره فنی و حرفه ای شهرستان بوئین زهرا از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور، ۸۳ مددجو در چهار دوره کلاس فنی و حرفه ای شرکت نموده اند.

وی افزود: این دوره ها شامل زعفران کاری، پرورش زنبور عسل، لوله کشی گاز خانگی، تجاری و برق کار ساختمان بوده و مورد استقبال مددجویان قرار گرفته است.

رئیس زندان بوئین زهرا بیان داشت: آموزش فنی و حرفه ای موجب می شود تا محکومین در مدت زمان تحمل کیفر ضمن بازپروری با اشتغال و حرفه آموزی آشنا شده و با اخذ مدرک در بیرون از زندان به کسب و کار بپردازند .

کیامینی تأکید کرد : مددجویان می توانند پس از اتمام محکومیت خود با در دست داشتن گواهینامه فنی و حرفه ای از تسهیلاتی که توسط مراجع حمایتی ارائه می شود بهره لازم را برده و نسبت به بازگشت سالم در جامعه گام موثری بردارند.

وی در پایان از توسعه دوره های فنی وحرفه ای خبرداد و ابراز امیدواری کرد: باگسترش برنامه های شغلی در زندان، بسترهای در آمد زایی مناسب برای مددجویان فراهم آید تا پس از آزادی مرتکب تکرار جرم نگردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*