اخبار کوتاه

برگزاری جشنواره ورزشی زندانيان در اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی قزوين

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قزوین از برگزاری جشنواره ورزشی ويژه زندانيان وپرسنل وظیفه این مرکز خبر داد.به گزارش روابط عمومي اداره كل زندانهاي استان قزوين:دكتر سید محمد ابراهیمی بااعلام اين خبراظهار داشت:با توجه به اهمیت ورزش دراقدامات تربیتی وبازپروری زندانيان یک دوره جشنواره ورزشی فصلی در این مرکز برگزار می گردد .
وی افزود:در اولین روز از برگزاری این جشنواره یک دوره مسابقه طناب کشی برگزار گردید که به تیمهای اول زندانيان و پرسنل وظیفه  جوایز نقدی اهدا شد.
ابراهیمی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد نشاط در مدد جویان گفت : با توجه به فضای زندان و ایجاد محدودیت اجتماعی و کاهش محرکهای محیطی برای زندانيان همواره لازم است تا برای این افراد برنامه های ورزشی و فرهنگی تنظیم شده تا از یاس و نا امیدی و افسرده شدن این افراد جلوگیری شود و با اجرای  برنامه های هدفمند در جهت بازپروری آنان گام موثر برداشت .
وي  در ادامه اذعان داشت: سربازان وظيفه نيزاز ارکان بسیار مهم  برقراری امنیت و اقتدار در زندانها محسوب شده و لذا با توجه به شرایط محیطی زندان  برای آنان نیز باید برنامه های فرهنگی و ورزشی مناسب تنظیم شود .
رئيس اردوگاه كاردرماني قزوين بیان کرد: با توجه به دور بودن سربازان از خانواده و شرایط سخت خدمتی در زندان باید زمینه های نشاط و تفریح آنان را فراهم کرد تا دچار خستگی روحی و جسمی نشده وبه انگیزه خدمتی آنان افزوده گردد.
وي در پايان عنوان كرد:زندانيان در پنج رشته ورزشي وسربازان وظيفه در هشت رشته در جشنواره ورزشي باهم به رقابت خواهند پرداخت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*