اخبار کوتاه

برگزاري مراسم گلريزان براي آزادی مددجويان دارای بدهی مالی كانون اصلاح و تربيت تهران

به منظور حمايت از مددجويان جرايم غير عمد و مددجویان دارای بدهی مالی زير ۱۸ سال برنامه اي تحت عنوان ” گلريزان” توسط انجمن حقوق شناسی و گروه حقوق خانه اندیشمندان علوم انسانی و با همکاری کانون اصلاح و تربیت تهران در روز سه شنبه تاريخ ۱۲ آبان ماه در محل سالن فردوسی واقع در خيابان استاد نجات اللهي – پارك ورشو – سالن فردوسي برگزار شد كه شركت در اين جشنواره براي عموم آزاد بود.

به گزارش روابط عمومي كانون اين برنامه با حضور جمعي از خيرين به صورت همكاري داوطلبانه و به درخواست انجمن حقوق شناسی و گروه حقوق خانه اندیشمندان علوم انسانی و هماهنگي و همکاری كانون اصلاح و تربیت تهران برگزار شد.

در حاشیه برگزاری این برنامه خيريه كه با هدف جمع آوری کمک های نقدی به منظور پرداخت بدهی مددجویان جرایم غیر عمد و دارای بدهی مالی و ایجاد زمینه های لازم برای آزادی این مددجویان و بازگشت سادتمندانه به جامعه و خانواده برگزار شد، اقدام به برپايي غرفه هایي به منظور فروش محصولات توليدي توسط  مددجويان در کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای مجتمع آموزشی کانون شد که  عوايد حاصل از آن جهت پرداخت بدهي مالي مددجويان كانون و آزادي آنان اختصاص داده خواهد شد.

علي رستمي مدير كانون اصلاح و تربيت تهران که به عنوان سخنران ویژه این مراسم بود در ابتدای سخنان خود به تشریح فعالیتهای کانون پرداخته و گفت: تمام تلاش مسئولان سازمان زندانها و کانون اصلاح و تربیت تهران بر آن بوده و هست تا مجموعه ای با قابلیت های مناسب برای کودکان و نوجوانان این مرکز فراهم فراهم آورند.

وی اضافه کرد این مرکز زندان نیست و کودکان این کانون مانند زندانیان بزرگسال مجرم نیستند و این کودکان و نوجوانان مرتکب جرایم عمد و غیر عمد شده اند اما جنس جرایم آنها متفاوت از بزرگسالان است.

ایشان با اشاره به امکانات مناسب کانون گفت: هر چند امکانات مجموعه کانون اصلاح و تربیت تهران مناسب می باشد، ولی این کودکان می بایست دوران محکومیتشان را دور از خانواده باشند، که با توجه به سن بسیار حساس آنها، حضورشان در این مرکز می تواند صدمات جبران ناپذیر روحی را سبب شود.

وی هدف از برپایی این مراسم گلريزان را چنین بیان نمود: با توجه به فرصت کوتاهی که تا پایان سال داریم، باید تلاش کنیم تا با کمک خیرین و ستاد مردمی دیه استان تهران، این کودکان و نوجوانان را به خانواده و اجتماع بازگردانیم.

در ادامه برنامه مددجويان گروه سرود كانون به اجراي برنامه پرداختند و دو قطعه اجرا نمودند كه بسيار مورد استقبال حاضرين قرار گرفت.

همچنين يكي از برنامه هاي ويژه اين مراسم حضور خانواده مرحوم هادی نوروزی کاپیتان سابق تیم پرسپولیس شامل همسر مرحوم و پدر همسر ایشان و دو فرزند مرحوم هادی نوروزی بود و دو عدد پیراهن مرحوم هادی نوروزی را به کانون اهدا نمودند كه به زودي مراسم فروش اين دو پيراهن در کانون اصلاح و تربیت تهران برگزار خواهد گرديد و عوايد حاصل از آن جهت پرداخت بدهي مالي مددجويان كانون و آزادي آنان اختصاص داده خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*