اخبار کوتاه

برنامه های کتابخوانی در اردوگاه کاردرمانی استان قزوین توسعه می یابد

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از توسعه برنامه های کتابخوانی در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: علی بابائی دراین باره اظهارداشت:ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند برنامه ریزی و توجه به ابعاد مختلف آن می باشد که در این راستا کتابخانه اردوگاه هم به لحاظ کیفی و هم از نظر کمی توسعه خواهد یافت.

وی افزود:توسعه فیزیکی و تجهیز کتابخانه یکی از ابعاد مهم و قدم اول در این حوزه به شمار می رود،لذا نوسازی آن در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

رئیس اردوگاه حرفه آموزی با اشاره به ترویج فرهنگ مطالعه به عنوان فعالیت فرهنگی تشریح نمود:از آنجائیکه بسیاری از مدجویان این مرکز به دلیل ناآگاهی در دام مواد مخدر گرفتار شده اند، باید لزوم ارتقاءآگاهی از طریق عادت به مطالعه در بین آنان نهادینه گردد.

بابائی ضمن بیان ابعاد پیچیده این فرایند و تلاش فرهنگی با توجه به شرایط ویژه روحی و روانی زندانیان و آسیب های مختلفی که متحمل شده اند گفت:خلاقیت و نوآوری در روش های تبلیغ و ترویج فرهنگ کتابخوانی می تواند گامی موثر در این راستا تلقی گردد، لذا برگزاری انواع مسابقات کتاخوانی و تشویق برگزیدگان از اهم موضوعات فرهنگی در اردوگاه به شمار می رود.

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی از استقبال مددجویان و مشارکت نمودن در تعمیر و تجهیز فضای کتابخوانه ابراز خرسندی نمود و اظهار داشت:ارتقاء سطح مطالعه عمومی مددجویان به عنوان شاخص اصلی در این فرایند به طور مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیازهای مربوط به افزایش این شاخص ها به طور قطع فراهم خواهد شد. 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*