اخبار کوتاه

برنامه های تربیتی در زندانها بر دو اصل نماز و قرآن کریم استوار است

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان اظهار داشت: برنامه های تربیتی زندانها بر دواصل نماز و قرآن کریم  استوار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حسن نورمحمدی در جلسه قرآنی کاروان نور اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی آراسنج گفت: محور برنامه های اصلاحی وتربیتی سازمان زندانهای کشور بردو اصل نماز و برنامه های قرآنی استوار است و همه کارکنان در سطوح مختلف بعنوان منابع تربیتی سازمان باید در برنامه های قرآنی ودینی فعال  بوده و الگوی عملی و رفتاری زندانیان باشند.

وی افزود: توسعه برنامه های قرآنی، تاثیر گذاری شگرفی بر مددجویان داشته و فضای زندان را فضائی، تربیتی و توام با نشاط و آرامش می سازد.

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان با بیان اینکه در زمان تحمل کیفر زندانی موظف به ارائه خدمات اثرگذار فرهنگی وتربیتی هستیم اذعان داشت: تحمل حبس می تواند دوران تهدید و یا فرصت برای زندانی باشد. زندانیانی که بتوانند با بهره گیری از آموزش ها و برنامه های قرآنی، مسیر زندگی خود را تغییر دهند در واقع از فرصت دوران تحمل حبس استفاده کرده و نجات خواهندیافت . این امر مستلزم جدیت در اجرای برنامه های  ابلاغی سازمانی بوده و در این صورت می توان شخصیت زندانیان را بازسازی نمود.

نورمحمدی با اشاره به آثار معجزه آسای قرآن کریم در بین زندانیان گفت: برنامه های قرآنی تاثیرات روحی و روانی عجیبی بر انسان داشته و آرامشی منحصر به فرد به قرآن آموزان عطا می نماید. لیکن فطرت خداجوئی و حق طلبی با ایجاد فضایی قرآنی در بین مددجویان  پدیدار  و مستعد برگشت آنها درمسیر زندگی سالم خواهدبود.

وی با اشاره به آمار مددجویان فعال در عرصه های قرآنی تصریح داشت: در نظام زندانبانی اسلامی زمینه برای حضور زندانیان در برنامه های تربیتی فراهم است . باید برنامه های قرآنی و نماز به بهترین شکل در زندانهای استان اجراء گردد.

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان در پایان بر توجهات دستگاه قضائی و انعقاد تفاهم نامه قرآنی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: باهمکاری و مشارکت دستگاه قضایی استان زمینه استفاده از تسهیلات قضایی برای زندانیان فعال در برنامه های مختلف قرآنی فراهم است تا مددجویان، پس از آزادی برای خانواده خود و جامعه افرادی مفید و مثمر ثمر واقع گردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*