اخبار کوتاه

بازگشت سالم مددجویان به جامعه و کانون خانواده مهمترین هدف دستگاه قضایی است

رییس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت : مهمترین و اصلی ترین هدف دستگاه قضایی بازگشت سالم مددجویان به جامعه و کانون خانواده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت السلام و المسلمین قدرتی در حاشیه بازدید از زندان شهرستان بوئین زهرا و دیدار چهره به چهره با مددجویان اظهار داشت : خانواده رکن اصلی جامعه و اسلام است و اهمیت این موضوع همواره دغدغه جامعه اسلامی می باشد. اصلاح و تربیت و بازپروری مددجویان جهت بازگشت به این کانون تاثیر گذار ، همواره در اولویت کاری  دستگاه قضایی قرار دارد.

وی در ادامه افزود : نگرش جامعه به زندانی اصلاح شده پس از آزادی باید تغییر یابد و این مهم با راهکارهای بازپروری مددجویان در تمامی زمینه ها اعم از فرهنگی و مذهبی ،اشتغال و حرفه آموزی و…. محقق خواهد شد . در این زمینه باید دستگاه قضایی ضمن اصلاح و تربیت مددجویان زمینه های آموزشی و حمایتی از خانواده آنان را فراهم ساخته و در این راستا از تمامی ظرفیتها استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اذعان داشت :با توجه به برنامه های اجرایی در زندانها و همچنین حضور مستمر قضات و مسئولین قضایی ،مددجویان باید بدانند که در مدت زمان تحمل کیفر، مسئولین از آنان غافل نشده اند؛ بلکه در راستای اصلاح و تربیت آنها گام برداشته و در این خصوص برنامه ریزی  شده است.

این مقام مسئول  درپایان ضمن اشاره به کیفیت برنامه های بازپرورانه گفت:بررسی ها و پیگیری برنامه های اجرایی در زندانها متاثر از اهمیت امور بازپروری است و خوشبختانه در این خصوص زندان همواره پیشگام و موفق عمل کرده و این موضوع نشان از کیفیت بالا و دقت در اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی است. چنان که بارها شاهد مددجویان حافظ قرآن و یا موفق در برنامه های ورزشی و فرهنگی بوده ایم و این موضوع بی شک بر خانواده و سایر افراد مرتبط با مددجو نیز اثر گذار خواهد بود .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*