اخبار کوتاه

بازوی کمکی در مدیریت زندان راه اندازی گروه های صلح و سازش است

معاون سلامت، اصلاح و تربیت  زندان مرکزی اظهارداشت: بازوی کمکی در مدیریت زندان راه اندازی گروه های صلح و سازش در بین زندانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛دکتر سید محمد ابراهیمی در جمع مددکاران اجتماعی این مرکز گفت: پرخاشگری یا بدرفتاری می تواند روابط متقارن و هم تراز را به روابط نا متقارن و نابرابر تغییر دهد. استرس و فشار ناشی از دوران حبس به گونه ای است که موجب کاهش آستانه تحمل زندانیان شده و به هر محرکی بسرعت واکنش نشان می دهند و برخی از زندانیان که با علائم اعتیاد به موادمخدر و یا ترک، وارد زندان می شوند نزاع و درگیری و مشکلات بین فردی دیگر زندانیان را تشدید می کنند.

وی راه اندازی گروه های صلح و سازش دربین زندانیان را بازوی کمکی مدیریت زندان دانست و تصریح کرد : راه اندازی گروههای صلح و سازش در بین زندانیان برای جلوگیری از رفتارهای پرخاشگری ، نزاع و درگیری و رفتارهای تنش زا در محیط زندان بسیار اثر گذار است .

دکتر ابراهیمی  در ادامه خاطر نشان کرد : از بین زندانیان افرادی تحت عنوان انتظامات در داخل هر بند مشغول به کار می باشند که برای جلوگیری از بروز تنش و خشونت مکلّفند بدون هیچگونه درگیری، زندانیان مخل نظم و امنیت را به آرامش دعوت نمایند و گزارش اتفاق حادث شده را سریعاً به رؤسای اندرزگاه منعکس نمایند .

 معاون سلامت ، اصلاح و تربیت  زندان مرکزی در پایان اذعان داشت : به همین منظور و با هدف آگاهی و آموزش هر چه بیشتر انتظامات زندان مرکزی دوره آموزشی و توجیهی با حضور کلیه مسئولین انتظامات و نمایندگان بندها برگزار شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*