اخبار کوتاه

بازدید معاون اداره کل آموزش و پرورش از زندان مرکزی قزوین

معاون متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان قزوین از زندان مرکزی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری بمنظور تأسیس وراه اندازی مدرسه در زندان مرکزی معاون اداره کل آموزش وپرورش استان از مجتمع فرهنگی الغدیراین مرکز بازدید بعمل آورد.

سعیدپای نبرد در دیدار بامدیر زندان مرکزی اظهارداشت:اساس جامعه پذیری بر این واقعیت استوار است که انسان از طریق آموزش وپرورش به ارزش ها وهنجارهای اجتماعی دست می یابد. هرقدر سطوح آموزش وپرورش ارتقاء یابد به همان میزان از بروز انحرافات وکجروی هادرجامعه  کاسته می شود.

وی از تاسیس مدرسه در زندان  مرکزی قزوین ابراز خرسندی کرد و  بیان داشت:باراه اندازی مدرسه در زندان ،به  مددجو کمک می شود تا باانگیزه بهتری به تحصیل خود در زمان تحمل کیفر ادامه دهد.آموزش وپرورش استان همه تلاش خودرابرای راه اندازی این واحد آموزشی بکار خواهد گرفت.

پای نبرد گفت:دیدی که آموزش و پرورش به زندان دارد این است که زندانیان فرزندان گریز پایی هستند که هم اکنون در زندان بسر می برند. وظیفه ما این است که این افراد را رها نکرده و در جهت ادامه تحصیل آنها تمام تلاشمان را بکاربسته تا جامعه ای پاک ، سالم و ایمن داشته باشیم .

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش اجرای برنامه های متنوع آموزشی و فرهنگی از جمله حفظ قرآن کریم ، توجه ویژه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و …. را در زندان قابل تحسین دانست و از فعالیت فرهنگی وتربیتی زندان تقدیر و تشکر کرد .

در ادامه مدیرزندان مرکزی گفت:سرلوحه همه امور در زندان ، اصلاح و تربیت افرادی است که به دلایل مختلف در زندان بسر می برند.آموزش های رسمی وغیر رسمی بعنوان مهمترین ابزار تربیتی، در عدم بازگشت مجدد این افراد به زندان و کاهش جرائم جامعه بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد .

محمودترابی اظهار داشت:زمینه مناسب برای آموزش و اخذ مدرک تحصیلی مددجویان مهیا بوده و زندان قزوین  از پتانسیل مناسبی برای  ادامه تحصیل مددجویان برخوردار است .

وی در پایان این دیدار خاطرنشان کرد:با عنایت به تفاهم نامه فی مابین سازمان زندانها و وزارت آموزش و پرورش در خصوص تأسیس مدرسه بزرگسالان در زندان امیدواریم مفاد این تفاهم نامه بطور کامل اجرایی شود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*