اخبار کوتاه

بازدید شبانه مدیر کل زندان های استان از زندان مرکزی وکانون اصلاح وتربیت قزوین

مدیر کل زندان های استان قزوین شبانه و سر زده از زندان مرکزی وکانون اصلاح وتربیت بازدید و با حضور در بین مددجویان، سربازان وظیفه وکارکنان با آنها دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی بصورت سرزده و شبانه از مجموعه زندان مرکزی وکانون اصلاح وتربیت پسران بازدید نمود.

وی ضمن بازدیدچند ساعته از تمامی اماکن زندان مرکزی، با زندانیان بصورت چهره به چهره دیدار و با استماع مسائل و مشکلات آنها، دستورات لازم را برای رفع برخی ازمشکلات  مطروحه به مسئولین زندان  صادر نمود.

وی در گفتگو با زندانیان اذعان داشت: تحمل حبس در زندان می تواند فرصتی برای جبران خطا و اشتباهات گذشته زندانیان باشد. لیکن حضور فعال دربرنامه های فرهنگی و تربیتی فرصت مغتنمی برای بازگشت به زندگی سالم اجتماعی است.

این مقام مسؤل به حقوق شهروندی زندانیان اشاره کرد و گفت: برابر قوانین ابلاغی سازمان زندانهای کشور، تمامی زندانیان در بدو ورود به زندان با حقوق و تکالیف خود آگاه هستند و می بایست همه ملزم به رعایت آن باشند.

مدیرکل زندانهای استان همچنین در جمع کارکنان این مرکز اظهار داشت: زندانبانی، مدیریت اصلاح وتربیت برای انسانهای دربند وگرفتاراست. زندانیان صاحب بینش ومنش خاص خودشان هستند و بنابراین جریان های درون زندان در یک زمان نیازمند عکس العمل های متفاوت خواهدبود.

محمدی افزود: سعی وتلاش جمعی همه همکاران موجب بهبود عملکرد زندان می گردد و امیدوارم با حرکت در مسیر سازمانی وبا اجرای درست و دقیق قوانین ومقررات، درآینده نزدیک شاهد موفقیت های بیش از پیش در عرصه های مختلف نظام زندانبانی باشیم.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه از کانون اصلاح وتربیت پسران بازدید نمود و با تمامی مددجویان وسربازان وظیفه  این مرکز به صورت چهره به چهره دیدار وگفتگو کرد. 

محمدی اظهار داشت: همه تلاش بنده و همکارانم اینست که فضای کانون اصلاح وتربیت، فضایی آموزشی وتربیتی باشد. از اینرو انتظار دارم مددجویان در مدت زمان اقامت خود در این مرکز از برنامه ها و خدمات موجود برای تغییر و اصلاح خود استفاده نمایند.

بررسی نقاط آسیب پذیر، بازدید از آشپزخانه، بازدید از خوابگاه مددجویان وسربازان وظیفه از دیگر برنامه های مدیر کل زندانهای استان در بازدید شبانه بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*