اخبار کوتاه

بازدید رئیس کل دادگستری استان از زندان مرکزی قزوین

رئیس کل دادگستری بهمراه مدیرکل زندانهای استان، دادستان عمومی و انقلاب قزوین وهیئت همراه از زندان مرکزی بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی در جمع زندانیان زندان مرکزی اظهارداشت: سازمان زندانها و دستگاه قضایی دست در دست هم دادند تا کلیه زندانیان واجد شرایط از عفو مقام معظم رهبری بهره مند شوند.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) که می فرمایند تاج مکارم و خصلت های بشری که به انسانها زیبایی می دهد،عفو و گذشت است، اظهار داشت: یکی از اموری که پایه های زندگی را مستحکم می کند و تنظیم کننده روابط در خانواده هاست، روحیه عفو و بخشش است .

وی در ادامه گفت: در این عالم یک اراده کلی در پس پرده وجود دارد که این دنیا را اداره می کند و آن اراده خداوند تبارک و تعالی است و در امور زندگی راههایی است که خداوند مشخص کرده مانند دعا ، توسل ، صله رحم یا راستگویی که به راحتی مشکلات زندگی انسان را حل خواهد کرد .

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد : پیامبران پیام خداوند را به ما رساندند و راهی را که خداوند تأیید کرده است را به انسانها نشان دادند و این انسان است که اختیار تام دارد که تصمیم بگیرد عملی را انجام دهد وهیچ عاملی نمی تواند او را مجبور کند که راه سعادت یا راه شقاوت وجهنم را انتخاب کند. باید در مسیر زندگی با خود و خدای خود عهد ببندیم که راه سعادت را انتخاب کنیم وانسان مفیدی برای جامعه باشیم .

وی در ادامه ضمن قدردانی از اقدامات مدیر کل زندانهای استان وهمچنین تلاش دستگاه قضایی تصریح کرد: سازمان زندانها و دستگاه قضایی دست در دست هم دادند تا کلیه زندانیان واجد شرایط از این عفو گسترده رهبری بهره مند شوند.مهم ترین هدف در اجرای عفو رهبری این نکته مهم می باشد که شاهد بازگشت مجدد زندانیان به زندان نباشیم . 

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به حدیثی از پیامبرگرامی اسلام اذعان داشت: کار انسان برای بهشتی شدن بسیار سخت است و باید محدودیت های زیادی را تحمل کند تا به سعادت برسد ولی برای جهنمی شدن راه بسیار سهل و ساده است و عامل اصلی در تعیین سرنوشت بر عهده خود انسان می باشد .

رئیس کل دادگستری استان در پایان به اعطای مرخصی به محکومین دارای شاکی خصوصی اشاره کرد وبیان داشت: با توجه مهلت مشخص شده در اجرای دستورالعمل عفو رهبری تا روز پانزدهم اسفند ماه به محکومین دارای شاکی خصوصی به مرخصی اعزام خواهند شد تا با جلب رضایت شکات مشمول این عفو واقع شوند و آرزو میکنم زمینه آزادی همه زندانیان فراهم شود .

در ادامه دادستان  عمومی و انقلاب  شهرستان قزوین بیان داشت:دستگاه قضایی استان  قزوین در خصوص اجرای دستورالعمل عفوگسترده مقام عظمای ولایت از استانهای پیشتاز در سطح کشور است  .

محمد قاسمی اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد رئیس محترم قوه قضاییه وموافقت رهبر معظم انقلاب، دستگاه قضایی استان عزم خود را جزم کرده تا زندانیان واجد شرایط از ظرفیت قانونی ایجاد شده استفاده کنند .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*