اخبار کوتاه

بازدید اعضای کمیته اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان قزوین از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی

اعضای کمیته اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان قزوین با هدف توسعه فعالیتهای اصلاحی وتربیتی از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی بازدید نموده و از نزدیک وضعیت اشتغال مددجویان این مرکز را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ اعضای کمیته اشتغال وحرفه آموزی با حضور معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون، سرپرست زندان مرکزی و مسئولین وکارشناسان حوزه اشتغال و حرفه آموزی از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی بازدید و بصورت مستقیم مسائل زندانیان زن فعال در زمینه اشتغال و حرفه آموزی را بررسی وراه کارهای لازم را بیان نمودند.
نورمحمدی در حاشیه این بازدید به نقش زن در خانواده و جامعه اشاره داشت وگفت: زن یکتا موجودی است که می تواند از دامن خود، افرادی به جامعه تحویل دهد که از برکاتشان، جامعه به ارزشهای والای انسانی کشیده شوند.
وی افزود: شرط اصلی برای سعادت و نیک بختی بانوان حرکت کردن در مسیرصحیح زندگی است. در این بین زنان در جامعه دارای دو مسئولیت هستند. یکی در قبال خود و دیگری تربیت نسل آینده. اگر زن در راه شناخت حقوق خود مستحکم باشد و بتواند رسالتی را که بر دوش خود دارد تا حد ممکن به طور صحیح انجام دهد، بالتبع پنجره ای رو به سعادت برای اجتماع
می گشاید.
معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی زن به عنوان تکمیل کننده شخصیت اخلاقی فرد، بار سنگینی را بر دوش دارد. امیدوارم مددجویان نسوان در دوران تحمل حبس خود با حضور فعال در برنامه های اصلاحی و تربیتی ازجمله حرفه آموزی بتوانند مسیر زندگی خود را تغییر دهند.
وی در پایان تصریح کرد: دوره های آموزش مشاغل مختلف که توسط مربیان مجرب سازمان فنی و حرفه ای استان در زندان مرکزی برگزار می شود؛ آموزش هایی کاربردی و پشتیبان مناسبی برای زندانیان در دوران بعد از آزادی در جهت اشتغال زایی و کسب درآمد برای خانواده آنها بوده و در نهایت تأثیر مستقیم در کاهش بازگشت مجدد و کاهش جمعیت کیفری زندان دارد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*