اخبار کوتاه

باترويج امربه معروف ونهي ازمنكر به فرهنگ حسيني وفادار باشيم

 مدير كل زندانهاي استان قزوين گفت:باترويج امربه معروف ونهي ازمنكر به فرهنگ حسيني وفادار باشيم.به گزارش روابط عمومي اداره كل زندانهاي قزوين:حميدرضافراست طلب درجلسه شوراي امربه معروف ونهي ازمنكر زندانهاي استان برضرورت جاری کردن فرهنگ ماه محرم درجامعه درطول سال تاکیدکردوگفت:فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی و همگانی است که باید مورد توجه همه باشد.
وي افزود:دوام نظام اسلامی منوط به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و البته به منظور ترویج این فرهنگ باید قبل از هر اقدامي فرهنگ‌سازی در جامعه انجام شود که تحقق این مهم در گام نخست نیاز به مشارکت و همبستگی همه دارد.
فراست طلب با بيان اينكه ترویج امربه معروف و نهی‌از منکر به عنوان تضمین سلامت جامعه باعث جلوگیری از هرگونه فسادمي گردد گفت:بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ماحصل کم توجهی به موضوع امربه معروف‌و نهی از منکر است. که بدین منظور باید ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکربصورت واقع بینانه و اخلاقی صورت گیرد.
مديركل زندانهاي استان قزوين باتأكيدبر اينكه وفادار به فرهنگ حسینی باشیم اذعان داشت:احیای سنت حسنه امر به معروف ونهی از منکر، بهترین ویژگی جامعه اسلامی است وبا رویکرد فرهنگی بایستی درترویج وگسترش و احیای این شعائر اسلامی تلاش نمود.
فراست طلب به بيان ويژگي هاي امام حسين(ع)وقيام ايشان اشاره كرد وگفت:امام حسین (ع) به عنوان انسان کامل داراي روح بزرگ ومقدسي است كه گويا آينده نوراني نهضت خويش رابه چشم مي بيند.
اين مقام مسؤل تصريح كرد:قیام عاشورا حادثه‌ای شگرف و عجیب در تاریخ بشریت است كه درس غيرت ،بردباري ومنطق حق پرستي رابه مردم يادمي دهد.قيامي پاك،منزه ومقدس كه هدفي جز امربه معروف ونهي ازمنكر ندارد.
وي در ادامه سخنان خود خاطرنشان كرد: از ثمرات ترویج امر به معروف این است که هر فرد با ترغیب دوستان ونزديكان خود به کسب خوبی‌ها و دوری از بدی‌ها می‌تواند جامعه را از آلودگی و ناپاکی برهاند.
مديركل زندانهاي استان قزوين تصريح كرد: همه ما وظیفه داریم تا با الگوگیری از نهضت عاشورا و فرهنگ و قیام امام حسین (ع ) که همان احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ ارزش های اسلامی است اهتمام جدي داشته باشيم.
وي درپايان خواستار ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بر اساس توصیه های اخلاقی اسلام، قرآن و ائمه گرديد وافزود: همه ما علاوه بر وظیفه شخصی ، در مقام یک مسئول نیز باید نسبت به این مسئله مهم انجام وظیفه نمائیم. چراكه جامعه بدون توجه به امر به معروف و نهی از منکر از رحمت خدا دور می شود.Picture 051

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*