اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قزوین:اولویت اصلی دستگاه قضایی جلوگیری از ورود افراد به زندان است

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت: اولویت اصلی دستگاه قضایی در جهت جلوگیری از ورود افراد به زندان می باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین :حجت الاسلام والمسلمین نوراله قدرتی به همراه مدیرکل زندانهای استان، دادستان ها و قضات محاکم قضایی دادگاه ها و دادسراهای استان از زندان مرکزی بازدید ودرجمع مددجویان مرکز توسعه سلامت حضور یافتند.
رئیس کل دادگستری استان بیان داشت :خداوند به انسان نعمت جوانی عطا فرموده است ،جوانی امانتی از جانب خداوند است و خداوند در روز قیامت از انسان در خصوص نعمت جوانی سوال خواهد کرد . انسان در طول فصول زندگی خود مراحل مختلفی را طی می کند و فقط در دوران جوانی در اوج قدرت و اختیار قرار دارد و باید از این فرصت بهره کافی را برده و در راه تعالی قدم بردارد .
وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود :رهبر معظم انقلاب در نصیحت به جوانان می فرماید شما جوانان در دورانی از زندگی هستیدکه باید سه کار مهم و اساسی را انجام دهید تا به فردی مفید ، موثر و دارای آینده ای روشن در زندگی شخصی ، خانواده وجامعه خود تبدیل شوید .کار نخست ، تحصیل و طلب علم است . در زندان بودن منافاتی با تحصیل و کسب علم ندارد و کاراصلی جوانان باید تحصیل علم باشد . دومین کار مهم تهذیب اخلاق است . بسیاری از گرفتاری های ما به خاطر عدم تهذیب است .غرور و طمع دو عامل اصلی حضور اکثر شما در زندان است .سومین کار مهم ورزش است و انسان باید این سه کار مهم را باهم انجام دهدتا در مسیر رشد وتعالی قرار گیرد و از خداوند توفیق می خواهیم تا در مسیر بندگی قدم برداریم .
حجت الاسلام قدرتی در ادامه تصریح کرد :تلاش دستگاه قضایی بر این اصل استوار است تا هیچ فردی به زندان وارد نشود ولی اگر این اتفاق افتاد تلاش خواهد شد تا آزادی زندانیان اصلاح شده فراهم شود .
رئیس کل دادگستری استان به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و تصریح کرد : متاسفانه در حوادث اخیر عده ای از افراد تحت تاثیر شبکه های معاند نظام جمهوری اسلامی باعث بروز این اتفاقات شدند و ما باید تلاش کنیم اسباب خوشحالی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی را فراهم نکنیم و خدشه ای به امنیت کشور که موهبت خداوند رحمان است وارد نکنیم .
وی در پایان تاکید کرد : در طول زندگی باید مواظب دوستان ناباب بوده و استفاده ناصحیح از فضای مجازی نیز می تواند آن را در زمره دوستان ناباب انسان قرار دهد که غیرت را از انسان گرفته و موجب می شود تا فرد تعصب به خانواده و کشورش را از دست بدهد .

در شروع این بازدید مدیر زندان مرکزی ضمن تقدیر وتشکر از تلاشهای مستمر دادگستری استان در جهت رفع مشکلات زندانیان ، گزارشی از روند پذیرش زندانیان جدید ارائه داد و گفت :فرد زندانی در زمان پذیرش برابر قانون ، از مشاوره های پزشکی ، مددکاری اجتماعی و روانشناسی بصورت تخصصی توسط کارشناسان مجرب زندان بهره مند می شود .
در این دیدار سه ساعته رئیس کل وهیأت همراه به درخواستهای مددجویان رسیدگی کردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*