اخبار کوتاه

انجام بیش از ۱۰۰ مورد مشاوره فردی به صورت روزانه در زندان مرکزی قزوین

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندان مرکزی قزوین خبرداد:روزانه بیش از یکصد مشاوره فردی در زندان مرکزی صورت می پذیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:دکترسیدمحمدابراهیمی بابیان این خبرگفت: بیش از ۱۰۰ مورد مشاوره فردی به صورت روزانه توسط کارشناسان واحد روانشناسی زندان مرکزی صورت
 می گیرد.روانشناسان مستقردر سراها با حضور همه روزه درکنار مددجویان از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شده وهر مددجو که نیاز به مشاوره فردی داشته باشد ،از این خدمات بهره مند خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این نکته که اکثر افرادی که وارد زندان می شوند دارای مشکلات رفتاری هستند ، انجام مشاوره می تواند در تغییر نگرش آنها به زندگی تاثیر گذاشته وفرد پس از بازگشت به اجتماع رویکرد تازه ای را بکارگیرد. 

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندان مرکزی قزوین اظهارداشت:در جهت اصلاح وتغییر رفتار زندانی ، طرح درمانی به نام طرح اجتماع درمان مدار که هدف آن آموزش قانون مداری ،احترام به خود ،خانواده واجتماع ونیز آشنا کردن مددجویان با آسیبهای اجتماعی ورفتاری است، در زندان مرکزی درحال اجرا می باشد.

وی تصریح کرد: طرح اجتماع درمان مدار دارای چارت تشکیلاتی مدون بوده و فرد از بدو ورود به زندان در پایین ترین گروه از نظر جایگاه قرارمی گیرد وباید با اصلاح رفتار وانجام وظایف گوناگون جایگاه خودرا ارتقاء دهد.

دکتر ابراهیمی اذعان داشت :در راستای آموزش بهتر وکاربردی ،یک گروه از مددجویان که از سطح رشد یافتگی  اجتماعی وهوشی نسبتا خوبی برخورداربوده وبه فعالیتهای درمانی علاقه نشان می دهند با نام روان یاران تحت آموزش های ویژه قرار می گیرند تا در هرسرا افراد نیازمند به مداخلات روانشناختی را شناسایی وبه روانشناسان هرسرا معرفی کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: زندانیان، آموزشهای کسب شده را در زندگی شخصی خود به کار گرفته ،تا هم برای خانواده وهم برای جامعه فرد مفیدی باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*