اخبار کوتاه

امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهرستان بوئین زهرا:اصلاح مددجویان باید در راستای تربیت اسلامی باشد

امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهرستان بوئین زهرا در دیدار با مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور و مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت : تربیت و بازپروری مددجویان باید برگرفته و در راستای تربیت و اخلاق اسلامی باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛امام جمعه ونماینده  شهرستان بوئین زهرا در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت و جامع بودن تربیت اسلامی اظهار داشت: نگرش به مددجویان و رفتار با آنان در چهارچوب قانون و مجازات اسلامی باید به گونه ای باشد تا افراد در دوران محکومیت خویش با موازین اسلامی و شرعی آشنا شده و در این خصوص باید مربیان مجرب و کارآمد تلاش ویژه داشته باشند .

وی در ادامه افزود : اکثریت  محکومین و مجرمین در زندان به دلیل عدم آگاهی و آموزش ناصحیح علوم دینی دچار لغزش شده اند که این امر موجبات تخطی و گرایش به مسائلی را که در  دین مبین اسلام منع و مکروه است را فراهم کرده که در این خصوص گاها خانواده آنان نیز درگیر و دچار مشکلات بسیار شده اند .

حجت الاسلام اسدالله رضوانی بیان داشت : استفاده از روحانیون مجرب و دانش آموخته میتواند کمک بسزایی در اصلاح و تربیت مددجویان داشته باشد که خوشبختانه این مهم با مشارکت و همکاری مراکزو نهادهای مرتبط و برقراری تفاهم نامه با سازمان زندانها رشد یافته و در رفتار مددجویان بسیار مشهود است.

در ادامه این دیدار مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور اظهار داشت: نگرش به زندان و زندانبانی امروزه بسیار تغییر کرده است. خوشبختانه سازمان زندانها در بازپروری و تربیت مددجویان در این خصوص برنامه ریزی های بسیار دقیق و مدون با ریشه های فرهنگی و اسلامی  انجام داده است .

حجت الاسلام رضا رستمی افزود: برنامه ریزی در راستای آموزشهای دینی اعم از اخلاق ،عقاید و احکام و در حوزه های فرهنگی و ورزشی بسیار جامع انجام شده و بررسی های ادواری در رفتار ومنش مددجویان و بازخورد برنامه های اجرایی گواه بر این امر می باشد.

وی در ادامه اذعان داشت: برگزاری نماز جماعت  باحضور روحانیون و ائمه جماعات بستر و دربهای جدیدی برای اصلاح و تربیت مددجویان  گشوده و نتیجه آن در رفتار آنها مشهود می باشد .

در پایان این دیدار مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور ضمن اشاره به اهمیت حمایت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در تاثیر گذاری از برنامه های زندان، از زحمات حجت الاسلام والمسلمین رضوانی تقدیر و تشکر کرد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*