اخبار کوتاه

افزایش خدمات مددکاری اجتماعی به زندانیان اردوگاه کاردرمانی قزوین

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قزوین از افزایش خدمات مددکاری اجتماعی به مددجویان این مرکز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ علی بابائی با اعلام این خبر گفت : مددکار اجتماعی زندان از موثرترین و مهمترین مشاغل در کاهش جمعیت کیفری به شمار میرود. لذا خدمات مددکاری به زندانیان اردوگاه افزایش می یابد.
وی افزود: طیف وسیعی از خدمات قضایی و حمایتی برای مددجویان و خانواده آنان در حوزه ی اجرای احکام و مددکاری قابل پیگیری می باشد و مددکار زندان می تواند در روند پیشرفت پرونده کیفری و اخذ تسهیلات قضایی زندانیان و نیز تسریع فرآیند صلح در بسیاری از پرونده ها مؤثر واقع شود.
بابائی به اهمیت هم افزایی مددکاران و کارکنان اجرای احکام در حل مشکلات قضایی زندانیان اشاره کرد و بخشی از نتایج بدست آمده در کاهش جمعیت کیفری را حاصل تلاش آنها دانست.
رییس اردوگاه از روند رو به افزایش رسیدگی به مشکلات مددجویان در حیطه مددکاری طی ماههای اخیر خبر داد و تشریح کرد: این افزایش در مقایسه با سالهای گذشته، با عنایت به تشکیل ۶۶ مورد پرونده مددکاری ، ۱۸ مورد معرفی مددجویان به نهادهای حمایتی، مداخله موثر در اخذ ۶۱ مورد آزادی و ۱۴ مورد اخذ تعلیق و تخفیف مجازات و ۹۷ مورد مرخصی محسوس بوده و انتظار می رود این روند افزایش یابد.
رییس اردوگاه کاردرمانی در پایان ابراز امیدواری کرد: مجموعه فعالیت های مددکاری، منجر به کاهش جمعیت کیفری زندان و سلامت روز افزون جامعه گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*