اخبار کوتاه

افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی زندانیان استان قزوین برگزارشد

آیین افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور مسؤلین اداره کل زندان های استان در زندان مرکزی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ آئین افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور مدیران و مسؤلین زندانها و رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان و با شر کت بیش از ۲۰۰  نفر از زندانیان  برگزارشد.

رئیس اداره  فرهنگی و تربیتی زندانهای استان در این مراسم گفت: تربیت بدنی و ورزش یکی از زیر مجموعه های مهم حوزه فرهنگی وتربیتی زندانهاست و بر اجرای برنامه های سازمانی از جمله برگزاری المپیادهای ورزشی تأکید دارد.

ابراهیمی بیان داشت: ورزش بعنوان بخشی مهم دربرنامه های تربیتی انسان قرار داده شده و می تواند جریان رشد و تکامل را درتمام زمینه های مختلف تسهیل نموده و به شکوفائی استعدادهای نهفته افراد منجر گردد .

وی با بیان اینکه امروز از ورزش بعنوان نوعی وسیله درمانی برای کسانی که به هر دلیل ازمسیر درست زندگی خارج شده اند، بکار می رود اذعان داشت: توجه به ورزش زندانیان می تواند زندگی آنها را که به هر دلیل از اجتماع جدا شده اند متحول ساخته و فشار ناشی از تحمل حبس را در آنها کاهش دهد. هدف از برگزاری المپیاد ورزشی در بین زندانیان الگوبرداری، هنجارپذیری و  درنهایت تغییر در رفتار آنها می باشد.

ابراهیمی درپایان تصریح داشت: سومین المپیاد ورزشی زندانیان در ۱۱ رشته ورزشی در زندانهای استان و با شرکت بالغ بر۷۰۰ نفر از زندانیان ورزشکار بمدت ۱۰ روز  برگزار
می گردد.

این مراسم با اجرای برنامه نمایشی ورزش زورخانه ای، رژه زندانیان و پذیرایی شرکت از کنندگان پایان یافت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*