اخبار کوتاه

اعطاء بسته فرهنگی به خانواده زندانیان اردوگاه کاردرمانی قزوین

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از اعطاء بسته های فرهنگی به خانواده  زندانیان در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ علی بابائی در این باره گفت: بسته های فرهنگی شامل کتاب و مجلات مختلف به خانواده  زندانیان در اردوگاه اعطاء می گردد.

وی افزود: این اقدام که با هدف تکریم ارباب رجوع صورت می گیرد، گامی در جهت پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در خانواده های در معرض آسیب به شمار می رود.

بابائی با اشاره به اهمیت و تاثیر کتابخوانی در سالم زیستن، از استقبال خانواده ها بویژه فرزندان زندانیان از این اقدام خبر داد و تشریح کرد: افزایش سرانه مطالعه به عنوان یکی از دغدغه های فرهنگی در سطح ملی، عاملی جدی در پیشگیری از بزهکاری اجتماعی محسوب میگردد که با توجه به آسیب پذیر بودن خانواده زندانیان، ترویج فرهنگ مطالعه در بین آنان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

رییس اردوگاه ادامه داد: برگزاری کلاسهای آموزشی و اقدامات حمایتی از خانواده زندانیان به عنوان برنامه ای مستمر در دستور کار اردوگاه قرار دارد که در کنار سایر برنامه های فرهنگی و تربیتی میتواند تاثیر مطلوبی در ارتقاء سطح کیفی زندگی مددجویان و خانواده  آنان داشته باشد.

علی بابائی از توسعه برنامه های آموزشی و حمایتی از زندانیان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: مجموعه این اقدامات در کاهش جمعیت کیفری اثرگذار باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*