اخبار کوتاه

اصلاح و بازپروری مددجویان مهمترین دغدغه خانواده سازمان زندانهاست

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور در بازدید از زندان شهرستان بوئین زهرا گفت: امروز بازپروری و اصلاح و تربیت صحیح مددجویان مهمترین دغدغه خانواده سازمان زندانها است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا رستمی اظهار داشت : سازمان زندانها یک خانواده گسترده است و مددجویان مهمترین افراد این خانواده هستند و باید در بازپروری و تربیت مجدد رفتار و اخلاق آنها بسیار تلاش کرد. اگر مددجویی بعد از خروج از زندان، مرتکب رفتار گذشته خود شود، یعنی این خانواده سهل انگاری و کوتاهی کرده است .

وی در ادامه افزود : باید در نظر داشته باشیم تا با اصلاح و تربیت مددجو در دوران تحمل کیفر، بعد از آزادی فردی سالم، تابع مقررات و موازین شرعی و عرفی در  جامعه بوده و این نیروی انسانی در پیشرفت امور جامعه تاثیر گذار باشد .

رستمی ضمن اشاره به اهمیت برنامه های فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور گفت: سازمان زندانها در این خصوص با نهادهای مرتبط و دستگاه قضا تفاهم نامه ها و رایزنی های بسیار گسترده ای انجام داده و خوشبختانه نتایج  چشمگیری در استانها داشته است.

مدیر کل فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور اذعان داشت : آموزه های دینی و اخلاقی  باید در زندانها گسترش یافته و در این خصوص استفاده از روحانیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

حجت الاسلام رستمی در ادامه بازدید خود از واحد فرهنگی و کتابخانه این مرکز نیزگفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و برگزاری مسابقات و نمایشگاه های متوالی باید در برنامه های فرهنگی جایگاه ویژه ای داشته و گسترش آن در میان سربازان، کارکنان و خانواده آنها مورد تاکید است .

در پایان این بازدید مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور از زحمات وتلاش های مدیرکل زندانهای استان تقدیر و اظهارداشت: از زمان انتصاب آقای محمدی بحمدلله تغییرات خوبی در حوزه های مختلف از جمله برنامه های فرهنگی وتربیتی صورت گرفته و جا دارد  از پیگیری های بی وقفه ایشان برای ارتقاء زیرساختهای زندانهای استان تشکر نماییم .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*