اخبار کوتاه

مدیرکل زندانهای استان قزوین:اصلاح وتربیت زندانیان از اهداف اصلی سازمان زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی کشور است

آیین اختتامیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان با حضور مدیرکل زندانهای استان همزمان با عید سعید قربان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد علی محمدی  در مراسم اختتامیه دومین المپیاد ورزشی زندانیان استان ضمن تبریک اعیادسعیدقربان وغدیر اظهار داشت:اصلاح وتربیت زندانیان از اهداف اصلی سازمان زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی کشور است و براین اساس زندانیان می بایست در طول مدت تحمل حبس با بهره گیری از برنامه های فرهنگی وتربیتی سبک زندگی خود را  تغییر دهند.

مدیرکل زندانهای استان افزود: افرادی که وارد حوزه ورزش می شوند با ایجاد روحیه ورزشی و پهلوانی، خود سازی را اساس رفتار خود قرار داده و صرفا به فکر قهرمانی و کسب مقام نیستند.از اینرو شما منتخبین ورزشی باید با اخلاق و کردار خویش، سفیران ما در داخل بندها بوده و بعنوان الگویی رفتاری موجب تغییرات مثبت در سایرین باشید.

وی در ادامه تصریح کرد: روحیه ورزشی به شما کمک خواهد کرد تا در همه ابعاد تربیتی رشد چشمگیری داشته و باتأسی از الگوی رفتاری امیرمؤمنان حضرت علی (ع) و با روحیه پهلوانی، فضای آرام و تربیتی در زندان حاکم گردد .

محمدی اذعان داشت: مدیریت زندانهای استان با مشغله سنگین وحساس، به برنامه های فرهنگی توجه ویژه ای داشته و از توجه و اهتمام همه همکاران در این عرصه تشکر و قدردانی می نماییم .

 مدیرکل زندانهای استان همچنین دراختتامیه دومین المپیاد ورزشی اندرزگاه نسوان نیز گفت:تحمل حبس برای زندانیان زن باتوجه به دغدغه های بسیار زیادی که دارند بسیار سخت و طاقت فرساست و با همه این مصائب ، مشارکت ۸۰ درصدی زندانیان زن در فعالیت ورزشی بسیار مسرّت بخش بوده و از همه زندانیانی که به برنامه های فرهنگی اهمیت داده و حضورفعال دارند تشکر و قدردانی می کنیم .

محمدی خاطر نشان کرد:حضور در فعالیت های مختلف از جمله برنامه های فرهنگی ،اشتغال و حرفه آموزی و…  قطعاً موجب نشاط شده و  آثار روحی مثبتی را بهمراه دارد . امیدوارم به برکت عیدسعید قربان زمینه آزادی همه زندانیان فراهم شود.همچنین انتظار داریم مددجویان تا پایان تحمل حبس، عمده وقت خود را در حوزه های فرهنگی و تربیتی سپری نمایند .  

شایان ذکر است مدیر زندان مرکزی قبل از سخنان مدیرکل زندانهای استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک عید سعید قربان، گزارش مبسوطی از دومین دوره المپیادورزشی زندانیان ارائه نمود.

درپایان مراسم از نفرات برتر مسابقات با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی باحضور مدیرکل زندانهای استان تشکر و قدردانی شد .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*