اخبار کوتاه

از ائمه جماعات زندانهای استان قزوین تجلیل شد

با حضور مدیرکل زندانهای استان قزوین از ائمه جماعات و روحانیون حوزه فرهنگی وتربیتی تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در این مراسم اظهارداشت:خدای متعال را شاکریم که امروز در سایه نظام جمهوری اسلامی فضای زندانها،فضای فرهنگی وقرآنی است و زندانیان با استفاده از این فضای معنوی در جهت اصلاح و خودسازی و بازگشت سعادتمندانه خویش به جامعه تلاش می کنند.

وی افزود:هرقدر پایه‌های فرهنگی و تربیتی بویژه برنامه های دینی در زندانها محکم باشد،ضریب کجروی،انحراف و آلودگی به گناه در زندانیان  کمتر خواهد شد. لذا حضور روحانیون برای ایفای نقش های تربیتی بسیار مؤثر بوده و بعنوان معلم و الگوی مناسبی برای همگان در راستای آموزشهای مبانی دینی وقرآنی وبرپایی نماز جماعت و مناسبت‌های فرهنگی ومذهبی تلاش می کنند.

محمدی  با بیان اینکه فضای زندان بسیار سخت وخردکننده است بیان داشت: زندانی فردی است که به لحاظ روحی، اجتماعی و یا معنوی آسیب دیده و شکست جدی و بزرگی در زندگی اش پدید آمده است. وی در این وضعیت روحی و روانی پرتنش،نیازمندفضایی معنوی و روحانی است.باید در زندان بستر و زمینه های دینی باحضور روحانیون فراهم باشد تا از او انتظار تلاش در جهت خود سازی برای حضور مجدد در جامعه را داشته باشیم  .

مدیرکل زندانهای استان قزوین در ادامه باتأکید بر افزایش سرانه فرهنگی در زندانها گفت:سازمان زندانها برنامه های مدونی برای ارتقاء و توسعه فرهنگی وتربیتی زندانها تدوین نموده و امیدواریم با تلاش ومساعدت همه نهادهای فرهنگی درجامعه ، بتوانیم رسالت بزرگ وخطیر زندانبانی تربیتی را به منصه ظهور برسانیم.

این مقام مسؤل درپایان خاطرنشان کرد:تلاش های صورت گرفته در حوزه فرهنگی وتربیتی بویژه اقامه نماز های جماعت در زندانهای استان قابل قدردانی است.

شایان ذکر است در این مراسم از ۱۲ روحانی وائمه جماعات زندانهای استان با اهداء لوح تقدیر وکارت هدیه تجلیل به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*