اخبار کوتاه

ارتقاء فرهنگ زندانیان حاصل دستاوردهای تربیتی در زندانها ست

مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت: ارتقاء فرهنگ زندانیان حاصل دستاوردهای تربیتی در زندانهاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: محمدعلی محمدی در حاشیه بازدیداز زندان شهرستان بوئین زهرا ودیدار بامددجویان این مرکزضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) و تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی گفت:ایجاد فضای توأم با آرامش در زندانها مستلزم تغییر و ارتقای فرهنگ زندانیان است. اجرای دقیق قوانین ومقررات ، فضایی بدون فشار وتنش را در زندانها فراهم می کند .

وی باتأکید بر سالم سازی فضای زندانها وانجام برنامه های تربیتی سازمان زندانها افزود:همه تلاش ها و برنامه ها در نظام زندانبانی این بوده که موقعیت‌های پرفشار وتنش زا از جمله سلب آزادی و دوری از خانواده ها دربين زندانيان کاهش یابد .که بحمدالله توفیقات بسیار ارزشمندی در این حوزه بدست آمده است. مددجویان باید از همه ظرفیتهای موجود فرهنگی زندانها برای تغییرات مثبت خود حداکثر بهره برداری را بعمل آورند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین تصریح کرد:دوران تحمل حبس می تواند فرصت‌های قابل توجهی را برای اصلاح افرادی که به هر دلیل وارد زندان شده اند فراهم سازد. تمهیدات در خوری در زندانها فراهم است تا مددجویان بتوانند فرهنگ خود را به بهترین نحو ممکن ارتقاء بخشند.

محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: برای كاهش تنش های رفتاری در میان مددجویان تلاش شود تاآنها با کسب مهارت‌های شغلی ، مسؤلیت پذیری و  احساس مؤثر بودن در زمان تحمل حبس را بیاموزند.

وی خطاب به مددجویان متذکر شد: تقویت بنیه های معنوی ، تاثیر بسزایی در تغيير منش و رفتار زندانی دارد و مددجویان باید با بهره گیری از آموزه های متخصصين حوزه های مختلف ، فرصتهای  خود را از دست ندهند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین در پایان به رؤسای زندانها تأکید داشت: در سالم سازی زندانها و ایجاد فضای تربیتی ، تلاش مضاعفی صورت دهند تا بتوانیم دغدغه های روحی زندانیان را به فرصتهای اصلاحی و تربیتی تبدیل نماییم.

شایان ذکر است در این بازدید چند ساعته مدیرکل زندانهای استان بهمراه معاونین خود از همه بخش های مختلف زندان بازدید بعمل آورد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*