اخبار کوتاه

ارائه خدمات روانشناختی به مددجویان کانون اصلاح وتربیت قزوین

رییس کانون اصلاح وتربیت قزوین گفت: در ۹ ماهه اول سال جاری تعداد ۱۲۵ مورد مشاوره فردی و خانوادگی به مددجویان این مرکز ارائه شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛عباس رمضانی دراین باره اظهار داشت: آسیب های اجتماعی نظیر طلاق والدین، اعتیاد، بیکاری و آگاهی کم خانواده ها نسبت به مسائل نوجوانان و جوانان از مهمترین عوامل ارتکاب جرم و بزهکاری در بین مددجویان می باشد .

وی افزود: خدمات روانشناختی درکنارآموزش های مختلف نظیر آموزش مهارتهای زندگی باعث کنترل خشم، افزایش اعتماد به نفس، ارتباط موثر با خانواده و اجتماع و … در مددجویان شده واین برنامه از بدو ورود به همه آنهاارائه می گردد.  برنامه های اصلاحی و حمایتی  و فرهنگی واکسینه شده  و  پس از آزادی در مسیر زندگی  در برابر تهدیدات اجتماعی بدون آسیب قدم بردارند.

رئیس کانون اصلاح وتربیت در ادامه بیان داشت:با برنامه ریزی و کار تیمی مددکاران اجتماعی نیز، بااستفاده از ظرفیت های موجود ازجمله  تاسیسات حقوقی نظیر تعلیق مجازات، آزادی مشروط، تخفیف مجازات و… موفق به کاهش قابل توجه جمعیت کیفری در این مرکز شده است.

رمضانی در خاتمه عنوان نمود: با زحمات شبانه روزی پرسنل متعهد و متخصص توانستیم در راستای فرامین مقام معظم رهبری مدظله العالی در زمینه حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها قدمی هر چند کوچک برداریم.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*