اخبار کوتاه

اخلاق نیکوی حضرت خاتم (ص) کلید امربه معروف ونهی از منکراست

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهارداشت: محبت، اخلاق و رفتار  نیکوی حضرت خاتم (ص) کلید امربه معروف ونهی از منکر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حمیدرضافراست طلب درجلسه شورای امربه معروف ونهی از منکر زندانهای استان گفت: همه پیامبران رسالت امربه معروف ونهی از منکر را به شیوه های خود داشتند لیکن بی تردید رمز پيروزى رسول اكرم صلى الله عليه و آله وسلم  بر مبنای محبت واخلاق حسنه بوده است . پیامبر اسلام(ص)با جاذبه ‏هاى اخلاقى  مانند تواضع، محبت‏، مهربانى، عفو و گذشت آميخته با شجاعت و شهامت دل­ها را به سوى خود جذب مى‏ كرد و تلاش فوق العاده او در طريق امر به معروف  ونهی ازمنکر مردم،چشم‏ ها را به او متوجه مى‏ ساخت. از این رو باید باتأسی برپيامبرعظیم الشأن (ص) ، پايه برنامه های  امربه معروف ونهی از منکر را بر همين اساس قرار داد.

وی با بیان  اینکه شرط پذیرش عملی این فریضه الهی باورپذیری خودمان می باشد افزود:امر به معروف و نهی از منکر صرفا با صدور بخش نامه قابلیت اثرگذاری و عملیاتی شدن نخواهد داشت.گام اول برای دستیابی به این فریضه مهم، باورپذیری وفرهنگ سازی در جامعه اسلامی می باشد.

مدیرکل زندانهای استان قزوین باتأکیدبراحیاء فضائل معروف در جامعه اذعان داشت: جامعه اي كه ارزشهاي بشري در آن ضد ارزش مطرح گرد وارزشها نابود شود ، آن جامعه نیز نابود خواهد شد.ازاینرو عامل مهمی كه مي تواند ضامن حفظ ارزشها و ازبین رفتن ضد ارزشها باشد ، فریضه امر به معروف ونهي ازمنكر است. همه ما موظفیم براي حفظ ارزشها تلاش كنیم تا جامعه اسلامی وشیعه پايدار وسرافراز بماند .

فراست طلب در ادامه سخنان خودگفت:در گرايش بسوي معروف ها ونهی از منكر ها باید فرهنگ مراقبت از یکدیگر را ترویج دهیم . يكي از ويژگيهاي انسانهاي بزرگمنش خير خواهي براي ديگران است، كه در دین مبین اسلام مورد توجه قرار گرفته و درباره آن بسیار سفارش شده است.اسلام دين مراقبت و خير خواهي انسانهاست  لذا تمام انبياء خير خواهان بشری بوده و به تعبير قرآن کریم براي خير خواهي ومراقبت از انسانها مامور شده اند .

وی خطاب به اعضای شورای امربه معروف ونهی از منکر زندانهای استان تصریح کرد:آمران به معروف وناهيان از منكر عهده داران اين وظيفه مقدس هستند و باید با رفق ومدارا و روحيه خير خواهي دردهاي روحي و رواني افراد جامعه را درمان كنند. بفرمایش امام صادق علیه السّلام:كسي امر به معرف ونهي ازمنكر مي كند كه خود به گفته اش عمل كند و در امرو نهي عدالت بورزد و رفق ومدارا را به كار گيرد.

این مقام مسؤل به پاسداری از تبیین ارزشهای تربیتی در زندانها تأکیدداشت ودرپایان متذکر شد:يكي ازویژگی های بارز نظام زندانبانی اسلامی ، تبیین برنامه ها بامحوریت تربیت دینی است وامیدواریم فریضه امر به معروف ونهی ازمنکر همراه با احساس مسئوليت، بیش از پیش مورد توجه تک تک همکاران قرارگیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*