اخبار کوتاه

اختصاص ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندانهای استان قزوین

مدیرکل زندانهای استان قزوین از اختصاص ۴۱  میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فضای خوابگاهی زندانهای استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در جلسه پایان سال شورای اداری زندانهای استان ضمن قدردانی وتشکر از زحمات یکساله کلیه مسؤلین وهمکاران اظهار داشت: بالغ بر ۹۰ درصد زندانیان در زندان مرکزی متمرکز بوده و متأسفانه علی رغم فرسودگی این زندان، برنامه و اقدام زیر ساختی جدی درسنوات گذشته صورت نگرفته وهمچنان پذیرای آمار از زندانیان می باشد. از اینرو حل مسائل اساسی زندان از جمله انتقال زندان مرکزی به خارج از شهر و توسعه فضاهای خوابگاهی زندانهای استان در دستور کار قرار گرفته و دراین ارتباط در دیدارهای مکرر با استاندار و رئیس محترم سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و…  اقدامات مناسبی برای اجرای طرح های مذکور به مبادی ذیربط صادر گردیده است .

وی افزود: با تلاش و پیگیری های بعمل آمده بالغ بر۴۱ میلیارد ریال اعتبار بمنظور توسعه فضاهای خوابگاهی زندان، راه اندازی تأسیسات جدید زندان مرکزی،خرید دو دستگاه خودرو از جمله آمبولانس،راه اندازی آسانسور اداره کل وترمیم اعتبارات سالجاری از سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ابلاغ و در شرف پرداخت می باشد.

محمدی به سایر اقدامات  اشاره کرد وبیان داشت: از ابتدای سالجاری علاوه بر تلاش برای ایجاد بازداشتگاه در شهرستان های قزوین وآبیک ،تقاضای سقف شکنی بودجه زندانهای استان و بهسازی، ترمیم و زیباسازی زندان مرکزی، موفق به دریافت زمین برای ستاد مردمی دیه و واگذاری  ساختمان بهزیستی جنب زندان به اداره کل شده ایم.

وی در ادامه سخنان خود  بر اصول زندانبانی اشاره کرد و تصریح داشت: محور تمامی فعالیتها در زندانهای استان بر اساس برنامه ها و سیاستهای ابلاغی سازمان زندانهای کشور است و کلیه همکاران در هر رده ومسؤلیتی می بایست بر اساس این اصول وموازین منطقی حرکت نموده و تلاش خود را برای استحصال اهداف سازمانی مضاعف نمایند.

مدیرکل زندانهای استان همچنین بر تغییر فضای عمومی نیروی انسانی تأکید داشت و گفت: ارتباط درست وصحیح با نیروی انسانی و برخورد صریح توأم با صداقت، اساس صیانت از کارکنان بوده ودر افزایش انگیزه شغلی تأثیر بسزایی دارد. بیشترین تمرکز درسالجاری معطوف به توسعه برنامه های فرهنگی همکاران بوده و آثار ارزشمندی در کاهش فرسایش شغلی کارکنان داشته است.

محمدی درپایان سخنان خود کنترل داخی در زندان را حائز اهمیت برشمرد وخطاب به مدیران و رؤسای زندانهای استان گفت: برای ارتقاء سطح زندانبانی، آموزش های حین خدمت را اساس کار قرار دهید.آموزش ضمن خدمت می تواند قابلیت های دانشی و مهارتی و نگرش مناسبی را در کارکنان زندان پرورش دهد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*