اخبار کوتاه

اختتامیه جشنواره مسابقات ورزشی سربازان وظیفه زندان‌های استان قزوین برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره مسابقات ورزشی سربازان وظیفه با حضور مدیرکل  زندانهای استان قزوین برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در مراسم اختتامه جشنواره مسابقات ورزشی سربازان وظیفه اظهارداشت:ورزش از جمله فاکتورهای مهم تکامل جسمانی،روانی و اجتماعی محسوب می شود.شرکت درفعالیت ها و رقابتهای ورزشی افراد را به هم نزدیک ساخته و فرصتهای بسیاری را برای اجتماعی شدن جوانان فراهم می آورد.

مدیرکل زندانهای استان قزوین بابیان اینکه ورزش در سلامت و آمادگی جسمانی،رشد اعتماد به نفس و تقویت گروهی تاثیر فراوانی دارد افزود:فعالیتهای ورزشی بهترین موقعیت را برای رشد معیارهای سلامت روانی افراد ایجاد می نماید.تحقیقات نشان می دهد ورزش علاوه ‌بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های روانی دارد.از اینرو حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی سربازان در طول خدمت از جمله موضوعات مورد تأکید است و سازمان زندانهای کشور با ابلاغ برنامه های مدون اهمیت خاصی بدان قائل شده است.

وی تصریح داشت:باعنایت به دستورالعمل  ابلاغی برنامه های فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور،جشنواره ورزشی در ۶ رشته ویژه سربازان وظیفه زندان های استان برگزار گردید و ۱۸۳ نفر از سربازان عزیز در طول یک هفته با یکدیگر به رقابت پرداختند.  

محمدی تأکید نمود: فعالیتهای ورزشی ازجمله تمایلات خاص این گروه سنی است و
می بایست فعالیتهای ورزشی در زندانها طوری تدوین واجرا گردد که فشارهای محیطی کاهش یافته و اوقات فراغت آنها به بهترین نحو ممکن سپری گردد.

این مقام مسؤل خاطرنشان کرد:ورزش در زندان  تأثیر بسزایی در شادابی و نشاط افراد دارد. کسانی که از لحاظ روحی و روانی در شرایط مطلوب‌تر قرار داشته باشند بدون شک در همه مراحل زندگی نیز موفق‌ترند. ورزشکاران در میادین ورقابتهای ورزشی رفتار و کردار جوانمردی،گذشت، ادب و احساس مسئولیت را فرا خواهند گرفت.

این مقام مسؤل در پایان با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره)خطاب به سربازان وظیفه متذکر شد:ﻫﻤﺎﻧﻄﻮریﻛﻪ ﻛﻮﺷﺶ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ ﺟﺴﻤﺘﺎن ﻗﻮی ﺑﺎﺷﺪ،تلاش ﻛﻨﻴﺪتا در سنین جوانی روﺣﺘﺎن ﻫﻢ ﻗﻮی وشکست ناپذیر ﺑﺎﺷﺪ.

شایان ذکر است در مراسم اختتامیه این جشنواره  به نفرات برتر در رشته های فوتسال ، دو ومیدانی، تنیس روی میز، دارت،طناب کشی وآمادگی جسمانی لوح تقدیر،جایزه ومرخصی تشویقی اهداء گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*