اخبار کوتاه

اجرای طرح کنترل و کاهش مصرف دخانیات در اردوگاه کاردرمانی قزوین

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از اجرای طرح کنترل و کاهش مصرف دخانیات در بین مددجویان این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ علی بابائی با اعلام این خبر گفت: طرح کنترل و کاهش مصرف سیگار در همه بندهای این مرکز برگزار شد.

وی افزود: در این طرح محل مصرف سیگار در هواخوری بندها مشخص و از سایر فضاها تفکیک گردید. همچنین میزان سیگار مصرفی مددجویان طبق پروتکل های درمانی در کاهش مصرف، بصورت کنترل شده در دسترس آنها قرار می گیرد.

بابائی ادامه داد: علی رغم وجود زمینه های مختلف استرس زا در زندانیان، راههای کاهش این نوع آسیب ها و  اضطراب ها باید بصورت علمی و با روش های مثبت و ماندگار جایگزین گردد، لذا مصرف سیگار جهت کاهش استرس به عنوان باوری غلط و رایج در زندان می تواند از طریق آموزش ها و اقدامات فرهنگی تغییر یابد.

رییس اردوگاه از استمرار این طرح و کنترل نتایج حاصل از آن خبر داد و گفت: به طور مستمر واکنش مددجویان نسبت کاهش مصرف دخانیات بررسی و تصمیمات لازم در این طرح اتخاذ و اعمال می گردد.

بابائی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی، آموزش مددجویان در زمینه کاهش و یا عدم مصرف مواد مخدر و دخانیات را بسیار مهم ارزیابی نمود و نتایج مطلوب در اجرای این طرح را مستلزم اجرای کیفی برنامه های فرهنگی در این حوزه دانست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*