اخبار کوتاه

اجرای طرح روان یار سلامت در زندان مرکزی قزوین

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندان مرکزی قزوین از اجرای طرح”روان یار سلامت” در این مرکز خبرداد وگفت: این طرح با هدف شناسایی و معرفی زندانیان دارای مشکلات روحی و روانی به روان شناسان اجرا می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ دکتر سید محمد ابراهیمی در این باره اظهار داشت:زندگی فرصتی طلایی برای رسیدن به جایگاهی شایسته و کامل است که براساس انتخاب افراد شکل می گیرد. موفق شدن در این راه و یا در مسیر شکست گام نهادن،هر دو تصمیمی است که فرد برای زندگی خود انتخاب
می کند .

وی تصریح کرد:کمک هایی که یک متخصص به حل مشکلات روانی می کند بسیار درست و اصولی است و او می تواند به خوبی فرد بیمار را راهنمایی کند. در این بین زندانیانی هستند که از مشکلات روحی و روانی رنج می برند. از اینرو مددجویان روان یار با توجه به ارتباطی که با آنها دارند می توانند با شناسایی و معرفی به روانشناسان در جهت درمان و بازگشت به زندگی، کمک شایانی به آنهانمایند.

ابراهیمی در پایان خاطر نشان کرد : با هدف ارتباط مؤثر و بهتر روانشناسان با سایر مددجویان و ارائه خدمات روانشناسی به آنها،  از دو سال پیش تاکنون دوره هایی تحت عنوان روان یاری در زندان مرکزی برگزار می گردد و بحمدلله شاهد رضایت مندی بسیاری از مددجویان ازاجرای طرح روان یاری و همچنین کاهش آسیب های زندان هستیم .            

                            

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*