اخبار کوتاه

اجرای طرح ارتقای مهارتهای اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان استان قزوین

 

مدیرکل زندانهای استان قزوین از اجرای طرح ارتقای مهارتهای اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در کمیته کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی زندانهای استان اظهار داشت:طرح ارتقای مهارتهای اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان در راستای تفاهم نامه عملیاتی منعقده سازمان زندانها با ستاد مبارزه با مواد مخدر ویژه همسران و فرزندان زندانیان استان اجرا می شود.

وی افزود:در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در زمینه کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی و در چارچوب سیاست ها وخط ومشی سازمانی بیش از ۶۰۰ خانواده زندانی تحت پوشش این طرح آموزشی قرار می گیرند.

محمدی اظهارداشت: پیش بینی برنامه ها در سالجاری به گونه ای طراحی گردیده است که فراتر از آموزش صرف  بوده و  مجموعه برنامه های مشاوره ومددکاری ، بهداشت و درمان،فرهنگی وتربیتی، اشتغال وکارآفرینی وحمایتی و قضایی  باهدف  توانمند سازی خانواده زندانیان در اجرای این طرح همراه خواهندشد. 

مدیرکل زندانهای استان تصریح داشت:باهماهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی و پزشکان معتمد، تمامی شرکت کنندگان به صورت رایگان ویزیت عمومی وتخصصی خواهند شد. همچنین برای شرکت کنندگان بسته فرهنگی تعریف گردیده وحتی الامکان نسبت به اعزام بخشی از شرکت کنندگان به اماکن زیارتی با رعایت دستورالعمل های سازمانی اقدام می گردد.

وی اضافه کرد: در بخش اشتغال وحرفه آموزی نیز باهماهنگی مراجع اشتغال وکارآفرینان نسبت به فراهم نمودن زمینه آموزش و دریافت تسهیلات اشتغال زایی ویژه همسران و فرزندان زندانیان جویای کار، بامحوریت مشاغل خانگی اقدام می شود.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه به برنامه های حمایتی دراجرای این طرح اشاره داشت وگفت: خانواده زندانیانی که فاقد پوشش های حمایتی هستند، پرونده انجمن حمایت زندانیان برای آنها تشکیل می گردد.

محمدی به محتوای آموزشی طرح اشاره نمود وتأکید داشت:چارچوب کلی محتوای آموزشی ارتقای مهارتهای اخلاقی زندگی در حوزه پیشگیری از معضلات اخلاقی و اجتماعی بوده و عناوینی از جمله آسیب های اخلاقی در کمین خانواده هاو محیط های کاری و…  را شامل خواهدشد.

مدیرکل زندانهای استان در پایان تأکید داشت:رویکرد و نگاه سازمان زندانهای کشور به خانواده زندانیان بر محور حفظ شأن و کرامت انسانی است و از اینرو ملزم به  رعایت این اصل مهم و اثر گذار در نظام زندانبانی اسلامی هستیم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*