اخبار کوتاه

اجرای احکام کیفری زندان مرکزی قزوین افتتاح شد

باحضور رئیس کل دادگستری، معاونین قضایی، مدیرکل و مسئولین زندانهای استان، اجرای احکام کیفری زندان قزوین افتتاح گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین نوراله قدرتی درحاشیه مراسم افتتاحیه واحد اجرای احکام کیفری زندان مرکزی اظهار داشت:باهمّت وتلاش مدیرکل زندانهای استان شاهد استقرار قاضی اجرای احکام کیفری در زندان مرکزی هستیم و امیدواریم تا یک ماه آینده هم یک نفر قاضی به مجموعه زندان اضافه شده تا کمک بهتری در تسریع آزادی ، مرخصی و رأی بازی زندانیان شود.

رئیس کل دادگستری استان به اعطای مرخصی به زندانیان واجدشرایط اشاره کرد وگفت: زندانیانی که امکان اعزام به مرخصی برای آنها وجود داردمی بایست بدون فوت وقت  از امتیاز مرخصی بهره مند شوند.

این مقام مسئول در ادامه اذعان داشت : از همکاران قضایی می خواهم در روند رسیدگی به امور مربوط به زندانیان سرعت عمل داشته و تا حد امکان قرارها را تبدیل کنند و از قرارهای سبک تر استفاده نمایند و مسئولین زندان در هرچه بهتر شدن فضای اسکان زندانیان تلاش مضاعفی داشته باشند .

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد : تلاش های بسیار زیادی در حال انجام است تا درحد امکان در مجازات ها مطابق قانون تخفیف داده شود و با برگزاری جلسات متعدد با مسئولین دادگستری ، قضات شعب و اجرای احکام استان در جهت بهره مندی همه زندانیان از امتیازات قانونی به طور یکسان به وحدت رویه برسیم .

وی بیان داشت:در خصوص پرونده های مربوط به مهریه هفتاد درصد پرونده ها به اداره ثبت اسناد واملاک ارجاع داده می شود که این امر کمک چشمگیری در کاهش جمعیت کیفری زندان داشته است .

رئیس کل دادگستری استان  در پایان خطاب به زندانیان اذعان داشت :  خود شما مهم ترین عامل برای رفع مشکلاتتان هستید و باید تصمیم بگیرید که روند زندگی خود را عوض کنید و در هیچ شرایطی توکل به خدا را از دست ندهید و ناامید نشوید .اگر شمااکنون در زندان بسر می برید، برخی مسئولین جامعه از بابهای مختلفی ازجمله عدم ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی مقصرند .

درپایان، واحد اجرای احکام کیفری زندان مرکزی با تلاوت آیات کلام الله مجید افتتاح گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*