اخبار کوتاه

اثر گذاری همه برنامه ها در بین زندانیان منوط به ایجاد امنیت در زندان خواهدبود

مدیرکل حفاظت واطلاعات سازمان زندانهای کشور گفت: اثر گذاری همه  برنامه ها در زندان منوط به ایجاد امنیت خواهدبود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدحسین رحیمی در دیدار با مدیرکل ومسؤلین حفاظت واطلاعات و مدیران زندانهای استان ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندانهای استان گفت: شعار سازمان زندانهاو اقدامات تأمینی وتربیتی کشور باید در همه احوال همراه ما بوده و در نظام زندانبانی و همچنین زندگی شغلی وشخصی ما عملیاتی گردد.

وی با بیان اینکه اقدامات تأمینی و تربیتی از هر حیث موثرترین ومهمترین رسالت سازمان زندانهای کشور است، افزود: یکی از بزرگترین امتیازات در نظام زندانبانی اسلامی عمل به آیه شریفه و من  احیاها فکأنما أحیا الناس جمیعا است و این شعار زمانی در همه ارکان جامعه محقق خواهد شد که زمینه های تعلیم وتربیت در زندانها فراهم گردد.

رحیمی بیان داشت: فعالیتهای تربیتی مؤثرترین فعالیت در زندانهاست و هیچ حوزه ای   نیست که نسبت به حوزه تربیتی حساس نبوده و تحت تاثیر تصمیمات آن نباشد. البته همه اثر گذاری برنامه ها بویژه برنامه های تربیتی در زندانها منوط به ایجاد امنیت در زندان خواهدبود.

مدیرکل حفاظت واطلاعات سازمان زندانهای کشور بااشاره به اینکه امنیت زیر ساخت تمامی برنامه و اقدامات در زندانهاست اظهارداشت: امنیت دارای مقدماتی است که مهمترین آن نظارت مستمر می باشد. نظارت مستمر نیز صرفا وظیفه حوزه حفاظت و اطلاعات نیست و همه مسؤلین بویژه رؤسای زندانهامی بایست در این امر مهم قبول مسؤلیت نمایند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح داشت: ارشاد بموقع کارکنان در پیشگیری از بروز تخلفات، مؤثر واقع شده و آنها را از آسیب های محتمل صیانت می دارد.از اینرو آنچه در این بخش حائز اهمیت است الگوپذیری کارکنان از مسؤلین می باشد. همکاران حفاظت به عنوان افراد مؤمن،کارآمد و خداجو الگوی عملی همه پرسنل باید باشند.

رحیمی تأکید داشت: فعالیت حفاظت واطلاعات در زندان  بسیار حساس است. ‌ اتخاذ هر تصمیم در این حوزه باید فارغ از شتاب‌زدگی و هم جهت با موازین تربیتی باشد.لذا با توجه به رسالت مهم حفاظت واطلاعات ، پیروی از اندیشه راهبردی سازمان زندانها در این حوزه اهمیت اساسی دارد.

مدیرکل حفاظت واطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز یکی از بزرگترین خدمات در سازمان زندانها، انجام امور مرتبط زندانی و خانواده زندانی است.خانواده زندانیان امانتی قابل احترام بوده وحمایت از این قشر آسیب پذیر از جمله وظایف ماست. بنابراین باید با رعایت اصول و مقررات سازمانی برای رسیدگی به مشکلات آنها اهتمام ورزید.

این مقام مسؤل در پایان بر تقویت ارتباط معنوی با خداوند متعال تأکید نمود وخاطر نشان کرد: مسئله دیگر، مسئله تربیت دینی است که معتقدم غایت اصلاح وتربیت است. بنابراین تربیت و پرورش دینی در بین کارکنان نباید نادیده گرفته شود.

در این جلسه مدیرکل زندانهای استان قزوین ضمن عرض خیرمقدم، گزارشی از وضعیت زندانهای استان واقدامات بخش های مختلف ارائه نمود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*