اخبار کوتاه

آموزش ۵ رشته شغلی جدید برای بیش از یکصد زندانی در اردوگاه کاردرمانی قزوین

رئیس اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی قزوین گفت: آموزش مهارت فنی وحرفه ای در ۵ رشته  جدید برای بیش از یکصد مددجو در این مرکز راه اندازی گردید.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: علی بابایی دراین باره گفت: باهمکاری ومشارکت سازمان فنی وحرفه ای شهرستان بوئین زهرا ، آموزش پنج مهارت شغلی جدید در اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی آراسنج دایرگردید.

وی اظهارداشت:در هر یک از این دوره ها ، بیش از بیست مددجو تحت پوشش آموزش های متفاوت از لحاظ محتوا و سبک اجرا باسایرآموزش های شغلی قرار می گیرند.

بابایی بیان کرد: دوره های آموزشی شامل لوله کشی و نصب وسایل بهداشتی ، زعفران کاری، جوشکاری، برق ساختمان و پرورش طیور با مشارکت حداکثری زندانیان و با حضور متخصصین سازمان فنی و حرفه ای آغاز گردیده است.

رئیس اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی قزوین خاطرنشان کرد: استعداد یابی از فعالیت های زیرساختی و اولیه برای به کارگیری زندانیان در مشاغل و حرفه های مورد علاقه آنان صورت پذیرفته و درآینده نزدیک مورد بهره برداری شغلی قرار خواهد گرفت.

وی  اشتغال و حرفه آموزی را از وظایف ذاتی این مرکز برشمرد و تشریح نمود: بهره برداری کامل از امکانات و فضاهای موجود با هدف های آموزشی و تربیتی، جزء لاینفک برنامه های پیش رو در این مرکز بوده که مستلزم ایجاد نگاه اقتصادی و آموزشی در کارکنان و مسؤلین قسمت های مختلف خواهد بود.

بابائی از استمرار و ارتقاء کیفی این آموزش ها به عنوان کلید اثرگذاری در تغییر روند زندگی مددجویان نسبت به محیط پیرامون و جامعه نام برد و ابراز امیدواری نمود: با اجرای به موقع، صحیح و مستمر کارگاههای مذکور، ضمن اعطاء گواهینامه مهارت به مددجویان شاهد تغییرات محسوس و قابل ارزیابی در این حوزه ها باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*