اخبار کوتاه

آموزش قلمزنی در ندامتگاه مرکزی قزوین

ایسنا/قزوین معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان قزوین از برگزاری آزمون پایان دوره رشته قلمزنی در ندامتگاه مرکزی قزوین خبر داد.

سید میثم حصاری با اعلام این خبر گفت: به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان با هدف توسعه و ترویج هنرهای دستی و گسترش فعالیت‌های تولیدی وآموزشی صنایع‌دستی، در سال جاری سه دوره آموزشی قلم‌زنی و چرم‌دوزی به همت واحد آموزش صنایع‌دستی استان برای ۴۶ نفر از مددجویان ندامتگاه مرکزی قزوین برگزار شد.

حصاری اظهار کرد: با پایان دوره‌های آموزشی، آزمون قلمزنی با حضور ۲۰ نفر از مددجویان این مرکز تحت نظارت کارشناسان حوزه معاونت صنایع‌دستی استان و بارعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار و آزمون‌های چرم دست‌دوزی بانوان این مرکز و قلم‌زنی مددجویان کانون اصلاح و تربیت نیز در هفته آینده برگزار خواهد شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان یادآورشد: امیدواریم در سال جاری با گسترش و تداوم همکاری‌های مشترک دو دستگاه بتوانیم اقدام مؤثر آموزشی و تولیدی برای تحقق اهداف سال جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار انجام دهیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*