اخبار کوتاه

آغاز به کار طرح امید در زندان مرکزی قزوین

مدیر زندان مرکزی قزوین از آغاز به کار طرح امید در این زندان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:محمود ترابی بااعلام این خبرگفت:پروژه طرح امید با هدف توانمند سازی گروههای آسیب دیده یا در معرض آسیب در زندان مرکزی آغاز به کار کرد.

وی گفت: با توجه به هدف اصلی قوه قضائیه که کاهش جمعیت کیفری ، اصلاح و تربیت و رفع مشکلات زندانیان می باشد طرح امید زیر نظر دادگستری استان ، بمدت سه روز و با مشارکت ۵۰۰ نفر از مددجویان که در گروه های ۲۰ نفره تقسیم می شوند، در این مرکز آغاز شده است.

ترابی افزود: مربیان دوره طرح امید از بین کارشناسان واجد شرایط زندان که در سنوات گذشته در دوره های تخصصی شرکت کرده و موفق به اخذ گواهینامه شده اند انتخاب و به کار گرفته شده اند.

مدیر زندان مرکزی اظهار داشت:این طرح گسترده و دارای بخشهای متنوع و تخصصی از جمله دوره های آینه و مهاجر می باشد. دوره آینه به دنبال آن است که با مدلی دینی و بومی از همه چیز آینه بسازد و زمینه و ظرفیت آگاهی از خود را در مددجویان ارتقاء بخشد. در این دوره هر مددجو یک رهیار سلامت از اعتیاد را کنار خود دارد و همزمان خانواده فرد از لحاظ امور درمانی ، تحصیلی ، اشتغال، رفاهی،تفریحی ،فرهنگی و … نیزساماندهی می شود.

ترابی در پایان خاطرنشان کرد:امید است اجرای این طرح بتواند در کاهش بروز آسیب در سطح جامعه کمک کرده و فرد آسیب دیده بتواند در ادامه راه زندگی بهتر از گذشته عمل کند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*