اخبار کوتاه

آغاز آیین دومین المپیاد ورزشی زندانیان در زندان بوئین زهرا

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ آئین دومین المپیاد ورزشی زندانیان، زندان بوئین زهرا با مسؤلین ومدیران زندانهای استان برگزار گردید.

بنابراین گزارش پس از حضور نمایندگان مددجویان در رشته های ورزشی فوتسال، تنیس روی میز ، دارت ، والیبال ،آمادگی جسمانی و بازیهای بومی محلی، مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی آغاز گردید.
در ابتدای این مراسم رئیس زندان بوئین زهرا ضمن تشکر از حضور مدعوین و همکاران به ایراد سخنرانی پرداخت واظهار داشت: در کنار اصلاح رفتاری مددجویان، پرورش جسمی آنها نیز گام موثری در روند تربیتی آنان می باشد . و سعی بر اینست برای نهادینه کردن و پیشرفت برنامه های ورزشی برنامه ریزیهای بیشتری داشته باشیم.
محمدحسین کیامینی افزود: از آنجایی که جسـم سالم زمینه ساز تفــکر سالم است ، ورزش می تــواند هم راستا با سایر برنامه های فرهنگی در زندان راهگشای بازگشت سعادتمندانه مددجو به خانواده و جامعه باشد.
در ادامه این مراسم رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل جایگاه و نقش ورزش در پرورش جسمی و روحی هر فرد را پر اهمیت دانست و اذعان داشت: اکثر جرائم در اوقات بیکاری و فراغت اتفاق می افتد و اجرای برنامه های ورزشی با برنامه ریزیهای صحیح و مثبت علاوه بر اینکه باعث پیشگیری از وقوع جرائم می شود، منجربه درمان بسیاری از ناراحتی های روحی و جسمی نیز خواهد شد.
وی در پایان سخنرانی خود یکی از اهداف اصلی توسعه فعالیتهای ورزشی را ایجاد شور و نشاط در بین گروههای مخاطب خواند و افزود: آمادگی روحی و جسمی یکی از پیش نیازهای مهم برای مددجویان در فرآیند اصلاح و تربیت بوده و همچنین ورزش در مقوله اصلاح رفتار ، بازاجتماعی نمودن مددجویان و تقویت سلامت جسم تاثیر بسزایی دارد.
آیین افتتاح این مراسم با رژه نمایندگان تیم های شرکت کننده به پایان رسیدو مددجویان در طول یک هفته در یازده رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*