اخبار کوتاه

آزادی ۴۶ نفر از محکومین زندان مرکزی قزوین با موافقت عفو رهبر معظم انقلاب

مراسم آزادی ۴۶ نفر از محکومین زندان مرکزی قزوین با حضور رییس کل دادگستری، مدیرکل زندانهای استان ، دادستان قزوین و مسئولان قضایی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام نوراله قدرتی در این مراسم گفت: با درخواست کمیسیون عفو استان و موافقت رهبر معظم انقلاب ۴۶ نفر از محکومین زندان مرکزی قزوین مورد عفو قرار گرفتند .

وی خطاب به زندانیانی که مورد عفو قرار گرفته اند گفت: اگر از زندان به لحاظ برخورداری از عفوآزاد شده و مجدد در اثر ارتکاب جرم به زندان بازگردید؛ دیگر عفو شامل شما نخواهد شد. تلاش کنید در مسیر درست زندگی حرکت کنید و توکلتان به خدا باشد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: دستگاه قضایی با قاطعیت و بدون هیچ اغماضی با کسانی که اقدام به جرائم خشن می کنند و امنیت و آسایش عمومی را مختل می کنند، برخورد می کند و قطعا از زندان به عنوان مجازات برای این افراد استفاده خواهد کرد.  اما نباید هر کسی را به خاطر تخلف کوچک و قابل سازش و مسائل حقوقی قابل حل و فصل به زندان بیندازیم چون این امر موجب مجازات خانواده او نیز می شود.

وی در ادامه افزود: زندانیانی که با نظر شورای طبقه بندی زندان و در کمیسیون عفو استان مشمول عفو شده اند این پیام را دارد که سایر زندانیان باید با حضور در برنامه های فرهنگی بتوانند از شرایط عفو بهره مند شوند.

در ادامه مراسم  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین اظهار داشت: عفو از مواردی است که در آئین نامه مجازات اسلامی وجود دارد و یکی از ظرفیت های اصلاح زندانیان می باشد. امیدواریم همه زندانیان واجد شرایط بتوانند از آن استفاده کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد:همان طوری که در نظام اسلامی مجازات هست، عفو و گذشت هم در راه اصلاح زندانیان وجود دارد. آرزو داریم همه زندانیانی که از زندان آزاد
می شوند صاحب شغل شده و الگویی برای کسانی باشند که در راه گناه و جرم قرار گرفته اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*