اخبار کوتاه

آزادی ۳۱ زندانی باکمک اداره کل اوقاف وامور خیریه استان قزوین

۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد ومالی با کمک اداره کل اوقاف وامور خیریه استان قزوین از زندان آزاد وبه آغوش خانواده های خود بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ مراسم آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد معسر با حضور حجت الاسلام نور اله قدرتی رئیس کل دادگستری، محمدعلی محمدی مدیرکل زندانهای استان، حجت الاسلام والمسلمین مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه و اعضاء ستاد دیه استان در جمع محکومین مالی زندان مرکزی قزوین برگزارشد.

در ابتدای این مراسم رئیس کل دادگستری استان اظهار داشت: در انجام کار نیک باید تعاون و همکاری داشت تا نتیجه مطلوب حاصل شود و در جریان کمک به آزادی محکومین مالی جرائم غیرعمد ستاد دیه، دادگستری، اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل زندانهای استان قزوین همکاری بسیاری خوبی را با هم داشتند که منجر به آزادی جمع کثیری از زندانیان در سال جاری شده است.

وی در ادامه بیان داشت: هر سال واقفین در جشن گلریزان که در ماه مبارک رمضان و به همت ستاد دیه استان برگزار می شود حضور فعال دارند و امسال نیز بمناسبت هفته وقف و با حضور واقفین و با پرداخت مبلغ  2 میلیارد و۴۰۰میلیون ریال از طریق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، تعداد ۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان آزاد خواهند شد. 

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین مجیدی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بیان  داشت: وقف کاری است برای مردم ، توسط مردم و در جهت رضایت خداوند و کمک به کسانی که به دلیل بدهی مالی در زندان بسر می برند.

وی خاطرنشان کرد: در طول سال خانواده زندانیان از موقوفات استان بهره مند می شوند و موقوفات در امسال به کمک زندانیان بدهکار خواهد آمد تا شاهد کاهش جمعیت کیفری این زندانیان باشیم.

این مقام مسئول در پایان افزود: امیدوارم به برکت میلاد نبی مکرم اسلام (ص) زندانیانی که از وقف بهره مند شده و از زندان آزاد می شوند در آینده به تمکّن مالی برسند و خود نیز واقف شده و گره گشای مشکلات افراد نیازمندباشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*