اخبار کوتاه

آزادی ۳۰ زندانی در حاشیه بازدید دادستان عمومی وانقلاب از زندان شهرستان بوئین زهرا

 

در حاشیه بازدید دادستان عمومی وانقلاب بوئین زهرا از زندان این شهرستان ۳۰ نفر از زندانیان از زندان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛در بازدید دادستان عمومی وانقلاب بوئین زهرا از زندان  این شهرستان، پرونده مددجویان حوزه قضایی بررسی و منجر به آزادی ۳۰ نفر از زندانیان گردید.

بنا براین گزارش حضور دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بوئین زهرا منجر به آزادی ۳۰ نفر شامل عفو و بخشودگی و پایان حبس گردید.

سعید اقبالی دادستان شهرستان بوئین زهرا در حاشیه این بازدید اظهار داشت:زندانیان در زمان تحمل حبس از برنامه های مدون فرهنگی وتربیتی بهره مند شده و زمینه اصلاح وبازپروری آنها در زندان فراهم است.

وی با اشاره به اهداف مهم بازپروری تصریح کرد: امروز  برابر قانون با مجرمین برخورد می شود ولی هدف اصلی قانون بازپروری مجدد در زمان تحمل کیفر زندانیان است که زمینه بازگشت مجدد مجرم و گرایش وی به هنجار شکنی را کاهش داده تا پس از اتمام محکومیت به صورت فردی موثر و کارآمد به جامعه باز گردد.

رییس زندان بوئین زهرا نیز در این بازدید گفت: با ایجاد بسترهای فرهنگی وآموزشی و بررسی پرونده شخصیت مددجویان، زمینه اصلاح و تربیت مجرمین در جامعه فراهم  می باشد.

کیامینی بیان داشت: بررسی پرونده شخصیتی مددجویان در بدو ورود توسط روانشناس و مددکار مجموعه موجب می شود تا مسئولین زندان برنامه ریزی دقیق تری جهت اصلاح وی انجام داده و با توجه به پرونده مذکور به صورت گام به گام بازپروری را ادامه خواهند داد.

وی در پایان عنوان کرد:تمامی فعالیتهای این مرکز جهت دهی تربیتی داشته ودر این زمینه واحدهای اشتغال ، مددکاری ، فرهنگی و تربیتی و اجرای احکام تمامی توان خود را به کار گرفته و در این راستا مددجویان اصلاح شده و واجد شرایط با نظر مساعد دستگاه قضایی از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده و جامعه بازمی گردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*