اخبار کوتاه

آزادی ۲۵ زندانی با حضور رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور از زندان مرکزی قزوین

در جریان بازدید معاون رییس قوه قضاییه و رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور از زندان مرکزی قزوین، ۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام مظفری بهمراه رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندانهای استان و اعضاء هیئت مدیره ستاد دیه استان از زندان مرکزی بازدید و در جمع محکومین مالی حضور یافت.
رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)اظهار داشت: دِین حقی است که فرد بدهکار از لحاظ شرعی موظف به پرداخت آن است و در این زمینه باید از تمام توان خود برای پرداخت آن هزینه کند.
وی در ادامه با اشاره به نقش ستاد دیه و خیّرین در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خاطرنشان کرد:خیّرین انسانهایی نوع دوستی هستند که برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده های زندانیان جرائم غیرعمد از هیچ کوششی فروگذار نیستند.
حجت الاسلام مظفری در ادامه افزود: سیاست کلی قوه قضاییه در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندانیان ، استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی جایگزین حبس
می باشد؛ ولی بر اساس قوانین و مقررات موجود در برخی از موارد چاره ای جز بازداشت افراد وجود ندارد.
وی بیان داشت: قوه قضاییه مرجع رسیدگی به تظلم افراد است ولی تلاش می شود این تظلم خواهی به زندان ختم نشود.
این مقام مسئول در پایان به آزادی ۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در این مراسم اشاره و اذعان داشت: بسیار خرسند هستم که در این مراسم ۲۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با تلاش های ستاد دیه استان قزوین از زندان آزاد می شوند و از تلاش های ستاد دیه که زمینه جذب خیّرین را فراهم می کنند قدردانی می کنم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*