اخبار کوتاه

آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد، پیشگیری ازآسیبهای اجتماعی است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد، پیشگیری ازآسیبهای اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین ؛ محمدعلی محمدی در حاشیه جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند شهرستان بوئین زهرا گفت: آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، مصداق  پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است.

وی با اشاره به عملکرد ستاد مردمی دیه استان بیان  داشت: با توجه به زندانی شدن افراد به دلیل محکومیتهای غیر عمد واینکه بسیاری از آنها سرپرست خانواده می باشند ، امکان بروز  آسیبهای اجتمای برای اعضا خانواده آن وجود دارد که باید در پیشگیری از آن تلاش بی وقفه داشت و از تمامی ظرفیتها بویژه کمک خیرین نوعدوست بهره برداری کرد .

وی در ادامه افزود : مساعدت خیرین نیکوکار  همواره دستگاه قضا و سازمان زندانها را در راستای برنامه های آزاد سازی زندانیان جرائم غیر­عمد و محکومین مالی یاری نموده که این مهم در کاهش جمعیت کیفری و بهینه سازی برنامه های اصلاح و تربیت نیز نقش بسزایی داشته و بسیاری از زندانیان  به کانون گرم خانواده و جامعه بازگشته اند .

مدیرکل زندانهای استان  اذعان داشت : در مدت زمان بیست ساله تاسیس ستاد دیه استان تاکنون بالغ بر ۳۶۰۰  زندانی  جرائم غیر عمد اعم از محکومیتهای مالی، حوادث کارگاهی، مهریه و نفقه و دیه غیر عمد از زندان آزاد شده اند.  این حرکت ارزشمند  نشان از همبستگی و تاثیر رأفت اسلامی بر روابط اجتماعی مردم غیور استان دارد.

محمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۳۰۸  زندانی با محکومیتهای غیرعمد  بامبلغ بدهی بالغ بر ۴۰۹ میلیارد ریال در زندانهای استان  بسرمی برند و چشم انتظار کمک های خیرین نیکوکار هستند تا به کانون گرم خانواده  های خود بازگردند.

وی در پایان ضمن تقدیر از حمایت خیرین گرانقدر افزود: بسیار خرسندیم که هموطنان عزیز با اتکاء بر آموزه های والای دین مبین اسلام ، در حمایت از این امر خداپسندانه گام برداشته و همواره با حمایت خود یاری رسان زندانیان آبرومند نیازمند بوده اند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*